V Česku se během posledních dvou měsíců sebevzdělalo obrovské množství lidí se základním vzděláním, a to především v oboru teoretické epidemiologie. Ukázalo se totiž, že si stačí pustit večerní zprávy na Nově, poslechnout si ezoterický rozhovor s Jaroslavem Duškem a přispět v několika diskuzích k tématu koronaviru. A Prymula nebude mít, co žrát.

Až příliš vzdělané Česko

Díky koronavirové krizi se Česká republika dočkala obrovského nárůstu absolventů na Vysoké škole života. Kromě toho, že jsme získali hned několik tisíc perfektních ekonomů, kteří jsou buď na úřadu práce nebo potopeni v exekucích, tak se nám podařilo získat další hromady odborníků v oboru teoretická epidemiologie. Na naši zemi se usmálo štěstí, protože díky cenným radám těchto lidí se naše země dostane z krize mnohem dříve než ostatní země. Podle názoru některých z nich například předběhneme v ekonomice Německo, které nás doposud jenom brzdilo.

FOTO: 7 věcí, které vás před koronavirem neochrání

7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5291229689_88cc09412f_b7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - snimek_obrazovky_2020-03-03_v_12.45.147 věcí, které vás před koronavirem neochrání - bůh wiki7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - hornbach.cz7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - pixabay
Další fotky
7 věcí, které vás před koronavirem neochrání - 5e302a5914398-43287 věcí, které vás před koronavirem neochrání - antibiotika pixabay

„Tolik absolventů teoretické epidemiologie jsem opravdu, ale opravdu nečekal. Budu rád, když budu mít na konci krize co jíst. Pan prezident mi sice slíbil státní vyznamenání, ale když si přečtu diskuze na Novinkách, tak mám pocit, že jsem studoval naprosto zbytečně. Moje několikaleté studium imunizace mi byla k ničemu,“ svěřil se naší redakci plk. Prof. MUDr. Roman Prymula, Csc., Ph.D. S obavami v očích a nejistoty, že přijde o práci.

Zásadní otázkou je, jestli budou mít všichni tito čerství absolventi z Vysoké školy života (VŠŽ) patřičné uplatnění v oboru teoretické epidemiologie. „Absolventi VŠŽ mají na trhu práce velmi široké uplatnění. Dokáží totiž vše od potenciálního trénování národního fotbalového mužstva až po funkci spravedlivého lidového soudce v jakémkoliv soudním případu, což je velmi obdivuhodné na dnešní poměry. Nejlepší na tom všem je, že nepotřebují žádné specializace. Vysoká škola života je totiž naučila vše potřebné,“ sdělila nám Jana Hledačová z Jobs.cz, při otázce, jak to zvládají lidé z VŠŽ.

Inu doufejme, že se přední český epidemiolog Roman Prymula bude i nadále vzdělávat na internetových diskuzích u článků na téma koronavirus, protože jinak se ještě hodně dlouhou dobu nepodíváme do hospod nebo na koncert kapely Ortel.

Ferrari Lakatoš

Komentáře