Filmy podle skutečných událostí jsou odjakživa velmi populární a herci, kteří ztvárňují hlavní role, si na jejich zosobnění dávají opravdu záležet. Podívejte se, jak vypadají hrdinové a hrdinky vašich oblíbených filmů v reálném životě.


Vlk z Wall Street – Leonardo DiCaprio vs. Jordan Belford

Film Martina Scorseseho, inspirovaný knihou Jordana Belforta, zakladatele nechvalně známé investiční společnosti Stratton Oakmont, pomocí které připravil své klienty různými podvody až o 200 milionů dolarů. Kvůli svému šílenému životnímu stylu plnému drog, prostitutek a neuvěřitelných situací se stal ideální předlohou pro tuto černou komedii.

FOTO: Filmové role vs. skutečné postavy

Filmové role vs. skutečné postavy - Vlk z Wall StreetFilmové role vs. skutečné postavy - NedotknutelníFilmové role vs. skutečné postavy - Legendy zločinuFilmové role vs. skutečné postavy - Revenant ZmrtvýchvstáníFilmové role vs. skutečné postavy - Zuřící Býk
Další fotky
Filmové role vs. skutečné postavy - Útěk do divočinyFilmové role vs. skutečné postavy - Zavraždění Johna LennonaFilmové role vs. skutečné postavy - Erin BrockovichFilmové role vs. skutečné postavy - Ďábel nosí PraduFilmové role vs. skutečné postavy - BronsonFilmové role vs. skutečné postavy - Masaryk

Erin Brockovich – Julia Robertsová vs. Erin Brockovichová

Erin Brokovichová byla na začátku svého příběhu dvakrát rozvedená trojnásobná matka bez peněz, majetku a právnického vzdělání. I přesto dokázala pomoci vyhrát soudní spor s velkou elektrárenskou společností, která musela více než 600 žalujícím lidem vyplatit odškodnění v celkové výši 333 milionů dolarů.


Útěk do divočiny – Emile Hirsch vs. Christopher McCandless

Příběh dvaadvacetiletého absolventa vysoké školy, který se rozhodne opustit konzumní městský život a své nenáviděné rodiče. Bez peněz a dokladů se vydává na pouť po Spojených státech, při které sjede na kajaku Colorado, vstoupí do životů mnoha lidí a nakonec zemře ve vysněném klidu aljašské divočiny. Scénáře a režie se ujal slavný herec Sean Penn a skvělý soundtrack složil zpěvák Pearl Jam Eddie Vedder.

Nedotknutelní – François Cluzet a Omar Sy vs. Philipp Pozza di Borga a Abdel Yasmin Sellou

Příběh je inspirován životem Philippa Pozza di Borga (autora knihy Le Second Souffle) a jeho vztahem s osobním asistentem Abdelem Yasminem Sellouem. Muži pocházejí z velmi odlišných prostředí: Jeden je senegalského původu, žije na pařížském předměstí a přichází z vězení, kde seděl šest měsíců. Druhý je bohatý a ochrnutý a hledá pro sebe pečovatele bez speciálního tréninku. Z počátečních nedorozumění vznikne pevné přátelství plné bláznivých situací.

Legendy zločinu – Tom Hardy vs. Reggie a Ron Kray

Film vypráví příběh gangsterů, dvojčat Reggieho a Rona Krayových, jedněch z nejznámějších neblaze proslulých zločinců v historii Velké Británie a jejich říše organizovaného zločinu, kterou v 60. letech dvacátého století vybudovali ve východní části Londýna.

Pokud vás zajímá 10 zásadních filmů Jeana-Paula Belmonda, čtěte zde.

Komentáře