Nejste povoláním plavčík, netrávíte zrovna den na zahradě, u moře či bazénu? Vyžaduje vaše profese pracovní nasazení ve městě? Přinášíme vám tipy na letní obuv, ve které zdoláte náročný horký den levou zadní. 

Sandály

Existují i jiné alternativy letní obuvi než žabky. Elegantnější, některé dokonce zdraví prospěšné. Nosili je ve starověkém Egyptě i Řecku. Nosili je naše babičky a dědečkové a nosíme je dodnes. Řeč je o sandálech. Skvěle se hodí k neformálnímu obleku i casual outfitu.

Za nás vítězí na plné čáře německá firma BIRKENSTOCK. Svým kvalitním ručním zpracováním a tradičním designem vydrží na scéně ne jednu sezónu. Jsou navíc extrémně pohodlné, takže v nich vydržíte celý den.

Zde je příklad toho, že jsou jediná otevřená obuv pro muže, které sluší ponožky.

Mokasíny

Jsou ideálním parťákem v zaměstnání i na pracovních schůzkách. Díky zpracování a elegantnímu vzhledu se hodí také k formálnímu obleku. Existují v mnoha provedeních. Ty nejklasičtější jsou v semišové úpravě s gumovou podrážkou, která zaručí bezpečnost na mokrém povrchu. Nosí se zásadně bez ponožek, což nevadí, protože díky kožené úpravě se v nich nohy nepotí.

Slip on

Slip ony neboli obuv bez tkaniček se staly v poslední době nejvíc oblíbené. Nejenže vypadají cool, ale navíc šetří čas, protože je nemusíte zavazovat. Jednoduše naskočíte a jdete. Na rozdíl od espadrilek mají pevnější podrážku, díky níž necítíte každou nerovnost povrchu. Pohodlí a styl nadevše.

Miroslav Romaniv

A zde se podívejte, jak v horku vrstvit oblečení.

Komentáře