Horké prameny, oplatky, křišťálový globus, taky Fernet, Moët a kvanta celebrit. Tak vypadal další ročník filmového festivalu v Karlových Varech. Ideální příležitostí vyzkoušet v praxi všechno, co jste viděli na Pitti a v Milánu a neodvážili jste to aplikovat v Praze. Filmové festivaly i Azurové pobřeží jsou vždy spojovány s jistou mírou extravagance. Tak se jí nebojte a buďte vidět!

 

Zavazadlo

Nebuďte za upocené turisty. Cestujte trochu na úrovni. I my máme v módním arzenálu batohy na výšlapy ve stylu univerzálního vojáka. Ale lázně chtějí cestovní zavazadlo. Batohy a krosny jsou tabu. Výbavu přivezte v kvalitním kufru. Pokud jedete jen na krátkou dobu, svou velikostí postačí kožený duffle bag. Hlavně – žádné beztvaré sportovní tašky, které nosíte do fitka – prosím!

Letní oblek

Vybírejte přírodní materiály, žádné umělotiny. Ano, možná jsou saka z přírodních materiálů dražší, ale v parném počasí odvedou mnohem lepší službu. Zahrajte si na detektivy a čtěte etikety. Ideálně hledejte, že je vyrobené ze 100% lnu. Například u látek v krejčovských salónech, kde šijí saka na míru, najdete látky ze směsi vlny, bavlny, kašmíru nebo hedvábí. Pokud nebude mít sako umělohmotnou podšívku, tím lépe. Bude vzdušnější, tudíž se nestane, že se ze saka stane váš osobní skleník. Nejste přece salát. A mobilní sauna podle všeho není hitem tohoto léta. Samozřejmě kromě béžové můžete vybírat mezi pastelovými barvami od modré přes zelenou, žlutou až růžovou. Nic proti bílé, ale ta už je na hraně promenády po kolonádě. Pokud je to pro vás pořád málo, proužky, kostky nebo květinové vzory opět nabízí celou řadu možností.

Šortky

Dopoledne je ideální čas vytáhnou kraťasy a zahrát si na námořníka. V pruhovaném triku a boat shoes nebo mokasínách na kolonádě můžete popíjet kávu, vypravit se na Jelení skok případně den odstartovat lahví šampaňského. Snídaňové bublinky jsou klasika. Anebo si otevřít další láhev na dece od Hermes.

Polo

Další den, další módní překvapení. Natáhněte klasické polo v bílé barvě, a v neděli, v den odjezdu, třeba volnou košili z přírodního materiálu. Odpoledne se nevěnujte náročným aktivitám. Popocházejte po kolonádě, ochutnávejte prameny, jen s tím třináctým opatrně. Na tuhle túru je ideální lněné sako a džíny nebo chinos. Místo košile prubněte tričko, které outfit odlehčí. Na nohy se nebojte obout kvalitní kožené boty. Nejdete překonat rekord, ale korzovat. Tak ať každý krok stojí za to.

Boty

Flip flops (aka žabky) do Varů nepatří! Vlastně nepatří nikam! Loafers, mokasíny, espandrillos… i hodně pěkné, kožené sandály ano. Žabky si přihoďte až do kufru, co máte na Mallorcu. A choďte v nich třeba… v noci.

Doplňky

Co potřebujete ke korzování po městě? Upřímně – potřebujete vůbec nějaké? Telefon, hodinky, peněženka. Hoooodně naditá peněženka. Nejdete přece na obchodní schůzku ani na horský výšlap, takže notebook nebo láhev s vodou a pláštěnka mohou (musí) zůstat doma. Pokud opravdu potřebujete někam uložit své věci v průběhu dne, použijte kvalitní slohu, v extrémních případech jeden z těch nepraktických, ale efektních messengerů. Od Vuittona – jak jinak.

5 letních outfitů podle nejstylovějších mužů

Komentáře