Přežití léta vyžaduje dostatek ledového pití, stín, opalovací krém a dostatek chládku. Od koho jiného se učit jak být cool, než od nejstylovějších mužů. Nosit v létě lněný oblek možná vypadá nejlépe, ale potřebujete k tomu jachtu a chladivý mořský vzduch. My jsme proto našli lepší alternativy.

S prezidentským klidem

Bavlněné kalhoty, pletené polo a plátěné tenisky zní jako automatická záležitost, ale přidejte k tomu výraz „Měl jsem něco s Marilyn“ a jste na jiné úrovni. Ani nepotřebujete tu jachtu nebo oválnou pracovnu.

Za drsňáka

Brando měl tělo zocelené sportem a relativně aktivním životem a tudíž ne každý bude v jeho uniformě vypadat tak dobře jako vypadal on. To ale neznamená, že si nemůžete něco odnést. I zde je zásadní velikost, protože nepadnoucí džíny a vytahané tričko vytvoří naprostý opak.

Námořnický večer

Když přijde večerní chladný vítr, vyřešte to jako Mick. Nebo jako každý druhý stylař ve filmech. Lehký pruhovaný svetr s volnějším střihem na holé tělo, ohrnuté rukávy a buď šortky, nebo ohrnuté chinos. Espadrilky do města, sandály pokud jste někde na riviéře.

Květinoví alternativci

Dávno předtím, než se havajská košile stala uniformou všech turistů s nadváhou, Montgomery Clift dokázal květinový vzor správně využít a dokonce v něm vypadat sofistikovaně. Když ke květované košili obléknete šortky a sandály, můžete jet k Mácháči. Když světlé kalhoty a mokasíny, můžete do Monaka.

„IDGAF, je mi horko.“

Nekonečně rebelský a stejně stylový Steve McQueen se sice oblékal pro praktičnost, ale svou osobností dokázal i z šortek a trika vytvořit něco zajímavého. Klíč je v té největší jednoduchosti. Žádný vzor, žádné logo, nic křiklavého. Trochu sofistikovanosti dodáte pořádně vyleštěnými brýlemi nebo hodinkami, ale jinak se tvařte, že jste vzali to první, co jste doma našel.

 

Komentáře