Od čistě praktických a odolných uniforem 30. let až po zářivé, krátké a upnuté uniformy amerických aerolinek v 60. letech – to jsou pestré dějiny módy v oblacích. Jaké uniformy letecké společnosti představily v posledních letech?

Při cestování s velkými aerolinkami rozhodně nečekáme vytahané uniformy; naopak tyto společnosti ve spolupráci se slavnými návrhářskými jmény udělaly v posledních pár letech ze svých letušek a stevardů elegantní modely procházející se na neobvyklém předváděcím molu – v úzké uličce mezi sedadly.

FOTO: Na letecké uniformy je vždy radost pohledět

Na letecké uniformy je vždy radost pohledět - fashion-uniforms-anaNa letecké uniformy je vždy radost pohledět - fashion-uniforms-tiger-airNa letecké uniformy je vždy radost pohledět - Na letecké uniformy je vždy radost pohledět - Na letecké uniformy je vždy radost pohledět - b2a34b9603e407d4953284f5808337e7
Další fotky
Na letecké uniformy je vždy radost pohledět - pacific_southwest_airlines_female_flight_attendants

Vueling Airlines

Tyto španělské aerolinky se sice řadí k nízkonákladovým leteckým společnostem, ale tenhle fakt se rozhodně neprojevil na jejich sofistikovaných uniformách. Vueling nedávno představily novou řadu uniforem, na kterých spolupracovaly přímo s leteckým personálem, aby se design propracoval do detailu a ke spokojenosti vlastních zaměstnanců. Šedé zavinovací kabáty s kontrastními okraji jsou obzvlášť elegantním doplňkem, který svědčí o naprostém promyšlení celkového modelu.

Delta

Zac Posen oblékal Rihannu nebo třeba Michelle Obamovou. Modely z červeného koberce ale letos vyměnil za střídmě barevné a elegantní palubní kostýmky zaměstnanců Delta Airlines s příznačnými jmény barevné palety – jako např. „Groundspeed Graphite“ a „Passport Plum“.

Virgin Atlantic

Asi nebude překvapením, že stvořitelem těchto nepřehlédnutelných uniforem je ikonická britská návrhářka Vivienne Westwood. V kolekci se navrací do 40. let – k francouzským couture designům s klasickým rovným střihem. Pánové zas svou uniformou inspirovanou prací věhlasných krejčovství z londýnské Savile Row reprezentují britské gentlemanství. Kostýmy mají poněkud zajímavou hmotnou minulost – příze je vyrobena z recyklovaných plastových lahví.

Qantas

Australské aerolinie vsadily na australského návrháře – Martin Grant, oblíbenec Lady Gagy a Tildy Swinton, vsadil na jednoduchost střihu i barev. To, co by vás mělo ihned trknout, jsou ony diagonály odkazující na slavné klokaní logo Qantasu.

Hainan Airlines

Za těmito uniformami je pořádná kopa práce, drilu a na tisíc zamítnutých návrhů. Ve spolupráci s návrhářem Laurencem Xu debutovaly aerolinky s novou kolekcí na pařížském Couture týdnu minulý rok. Uniformy kombinují tradiční čínské šaty se západní estetikou.

Anna Samsová

A na závěr se ještě podívejte na Nejslavnější bundy, které si pořídit, než přijde podzim.

 

Komentáře