Život jako v Malé mořské víle? Nebo alespoň jedna noc? V listopadu to bude možné – na Maledivách se otevírá „první“ podmořská hotelová vila. Jenom vás to bude stát více než milion korun za jednu noc.

Luxusní resort Conrad Maldives Rangali Island buduje na maledivských ostrovech dvoupodlažní hotelovou vilu. Za jednu noc v ní zaplatíte asi 50,000 amerických dolarů (přes jeden milion korun). A proč tolik? Až bude projekt v listopadu tohoto roku hotov, stane se první hotelovou rezidencí s celým patrem pod hladinou oceánu. Podobné podvodní hotelové pokoje sice již existují, ale žádný z nich není podobně rozlehlou rezidencí, a tak se společnost prostým slovíčkařením opravdu může pyšnit označením „one of a kind“.

FOTO: Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách

Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - murkapoolLuxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - http_cdn-cnn-comcnnnextdamassets180418163238-conrad-maldives-rangali-island-underwater-villa-cmri-owr-deckLuxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - http_cdn-cnn-comcnnnextdamassets180418163410-conrad-maldives-rangali-island-underwater-villa-cmri-usv-corridor
Další fotky
Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - http_cdn-cnn-comcnnnextdamassets180419103125-cmri-sunset-water-villa-aerial-angle-hr-2Luxusní podmořský apartmán na kouzelných Maledivách - affaeoj

The Muraka (v místním jazyce znamená „korál“), jak se rezidence bude nazývat, není prvním podobným projektem, do které se Conrad Hotels, spadající pod Hilton, pouští. Této investici za patnáct milionů amerických dolarů (skoro 330 mil. korun) předcházela výstavba podvodní restaurace Ithaa, která na ostrově Rangali existuje již od roku 2005.

A co za oněch 50,000 dolarů za noc vlastně dostanete? Conrad Hotels nešetřilo ani na dispozici a výbavě. Apartmá situované pět metrů pod hladinou oddělují od divokého podmořského světa panoramatické skleněné akrylové stěny. Pokud se chcete „vynořit“, do horního patra vás dovede spirálové schodiště. Tak se ocitnete v prostoru snad ještě luxusnějším, než je ono podvodní podlaží. Najdete v něm dvě ložnice, obývací pokoj, koupelnu, kuchyň, bar, venkovní „relaxační prostor“, který je důmyslně situován tak, abyste mohli pozorovat západ slunce nad oceánem. Samozřejmostí je tzv. infinity bazén. Do celého komplexu se vejde 9 osob včetně služebnictva. Ano čtete správně – Conrad Hotels nezapomněl ani na pokoj pro služku.

Jan Králík

A zde si přečtěte, kolik stojí provoz luxusní superjachty.

Komentáře