Většina drogových dealerů se drží zvyku prodávat své zboží v malých igelitových pytlíčcích, které uživatelé návykových látek po použití vyhodí. V anglickém městě Birmingham se objevil nový trend, kdy konečný zákazník dostane tvrdou drogu v nádobce, kterou lze opakovaně použít a tím tedy i šetřit životní prostředí.

Informace o této nové metodě způsobu balení tvrdých drog poskytl deníku Metro.co.uk jeden z uživatelů kokainu žijící v Birminghamu. Jeho dealer začal drogu balit do malých plastových ampulek, které se po vypotřebování materiálu nevyhazují, ale naopak jsou při příštím nákupu znovu doplněny. Touto cestou se ekologicky založení dealeři snaží alespoň trochu pomoci životnímu prostředí, které je už samotnou výrobou kokainu značně devastováno.

FOTO: Ze života největšího pašeráka drog Pabla Escobara

Ze života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - Ze života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - pablo-escobar-se-svou-rodinouZe života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - escobar-si-umel-podmanit-davyZe života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - ve-sve-katedrale-poradal-rodinne-obedyZe života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - podporoval-fotbal-ktery-miloval
Další fotky
Ze života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - mrtve-telo-pabla-escobara-na-stejne-strese-se-natacela-i-jeho-serialova-smrtZe života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - escobarovo-soukrome-vezeni-la-catedralZe života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - pablo-escobar-mel-charismaZe života největšího pašeráka drog Pabla Escobara - escobar-se-svymi-kumpany

„Jako obvykle jsem šel ke svému dealerovi pro gram kokainu. On mi řekl, že už nepoužívá plastové pytlíčky a drogu mi dal v malé ampulce. Prý ji můžu přinést příště zpátky a on mi ji doplní,“ sdělil zdroj. „Původně jsem si myslel, že si dělá srandu, ale mluvil naprosto vážně. Nežádoucí odpad v podobě velkého množství plastových sáčků podle něj vážně škodí přírodě. Odvětil jsem, že mě ochrana životního prostředí nezajímá, a že kokain sám o sobě určitě není nic ekologického. I tak si stál za tím, že má mnoho zákazníků, kteří si nový nápad nemůžou vynachválit.“ Toto tvrzení mimochodem potvrdil i další uživatel kokainu, který se pro deník vyjádřil. I jemu se nový způsob balení drogy velice zamlouvá.

Bohužel není velice pravděpodobné, že by svědomití dealeři a jejich zákazníci takto vyrovnali škody, které produkce kokainu způsobuje. Americká studie z roku 2011 potvrdila, že výroba drogy vede k rozsáhlému poškozování lesů v Kolumbii. Ekologička Liliana M. Dávalosová, která se na studii podílela, uvedla: „V jižní Kolumbii nám výzkum jasně naznačil, že množství koky se úměrně váže k odlesňování v dané oblasti.“ Poslední průzkum kriminality na území Anglie a Walesu potvrdil, že droga se stává stále více oblíbenou a počet jejích uživatelů raketově roste. Podle zjištěných informací tam kokain v posledním roce užilo celkem 875 tisíc lidí, což je nejvyšší číslo za posledních deset let a o celých 15 % více než minulý rok.

Michal Švehla

Les Bains Douches, pařížský noční klub proslulý hlasitou hudbou, drogami a nevázaným sexem.

Sex, drogy a celebrity. Poznejte pařížské lázně Les Bains Douches, kam slavní a bohatí chodili upustit páru

Komentáře