Dobře víme, že oblékání, styl či módu nelze redukovat na taxativní výčet rad a pravidel. Pár věcí je ale dobré mít na paměti.

 1. Krátká, nebo naopak dlouhá kravata. Nepovedlo se vám ji uvázat? Tak začněte znovu. Konec kravaty by se měl dotýkat spony pásku.
  Tohle je moc. Nemluvě o té kravatě.

  Tohle je moc. Nemluvě o té kravatě.

 2. Potíte se a nevoníte. Někdy je vám horko, víme. Tak investujte do deodorantu a několikrát denně se kontrolujte. Také pomůže tričko pod košili.
 3. Krátký rukáv košile do obleku. Některé módní domy košili s krátkým rukávém, tak jako mnoho dalších bizarností, rehabilitovali. Budiž. Ale když už na tuto hru přistoupíte, musíte na to mít koule, kombinační talent a hlavně smysl pro sebeironii. Co ale zůstává na pomyslném blacklistu je kombinace košile s krátkým rukávem a obleku. To prosím ne, ne, ne, opravdu, ale opravdu ne.
  Italská luxusní značka Prada jede na vlně ugly fashion.

  Italská luxusní značka Prada jede na vlně ugly fashion. Nosit se to dá, ale musíte to umět.

 4. Kombinace kravaty, krátkého rukávu košile a obleku. Smrtící koktejl. Všechno špatně.
 5. Špinavé boty. Kupte si správné přípravky a pravidelně o boty pečujte. Používejte napínáky. Ale pouze z cedrového dřeva, které vytáhnou z bot vlhkost a pot.
 6. Sandále. A ponožky v sandálech. Klasika zvláště oblíbená u IT specialistů a studentů techniky.

  Prada v pánské jarní kolekci 2017 vytáhla evergreen českých ulic.

  Prada v pánské jarní kolekci 2017 vytáhla evergreen českých ulic.

 7. Dlouhé rukávy u obleku. Ze saka by měla koukat manžeta košile (zhruba 1 cm). Pokud ne, máte dlouhé rukávy.
  Takto ne. A takto ano.

  Takto ne. A takto ano.

 8. Falešné hodinky. Na sídlišti v Ústí nad Labem s nimi uděláte parádu, ale tím to končí. Pokud si myslíte, že nikdo nic nepozná, tak pozná. To už se raději orientujte podle slunce.
 9. Zlatý nebo stříbrný řetěz. Pokud nevlastníte centrifugu, tak pamatujte, že moc zlata a stříbra škodí.
 10. Turistický batoh a oblek. Dejte ho dětem nebo ho nechte ve skříni. Investujte do kvalitní tašky, která vám vydrží několik let a když už toužíte po batohu, zvolte stylovou variantu městského batohu. Outdoorový batoh patří na hory nebo na kolo.
  Ne.

  Ne.

  Takto ano.

  Takto ano.

 11. BONUS: Naušnice. Nejlépe pořádná stříbrná pecka.

P. S. – Opakujeme. Některá z těchto pravidel (ponožky v sandálech, oversized obleky, kyčovité prvky) lze porušit za předpokladu, že víte, co děláte. Vtip, nadsázka a (sebe)ironie fungují všude, tedy i v oblékání. Ale musíte to umět. Pokud si nejste jistí, nedělejte to.

Široké kravaty schovejte do skříně

Komentáře