Americký prezident Donald Trump v pondělí ráno oficiálně informoval o svém záměru vyslat prvního člověka na Slunce. Ačkoliv prakticky všichni vědci a odborníci přistání na Slunci dodnes vylučovali hned z několika zřejmých důvodů, Trump přišel s nečekaně prostým a efektivním řešením.

Přistání na Slunci by se podle současného prezidenta Spojených států amerických mělo uskutečnit v noci. Podle Trumpa se tak vyřeší zásadní problém s teplotou, které se jen na slunečním povrchu pohybuje okolo 5 500 °C a pro člověka je smrtelná.

Američan se po šesti letech probudil z kómatu. Spánek pak předstíral další rok, aby nemusel do práce

Ředitel NASA Jim Bridenstine potvrdil, že Trump ho o svých plánech informoval již před několika týdny. Myslel si však, že prezident celou záležitost nemyslí vážně. Pro americká média vydal následující prohlášení: „Neměl jsem nejmenší tušení, že pan prezident mluví vážně. Proto jsem mu z žertu slíbil, že na Slunci přistaneme do konce roku 2020. Pan Trump nyní trvá na tom, že jsem mu dal své slovo, a že chlap své slovo vždy dodrží. Dokonce chce být sám členem posádky. Je vám tedy naprosto jasné, že uděláme všechno pro to, aby v následujících měsících raketoplán s panem prezidentem na Slunce opravdu odletěl,“ dodal s šibalským úsměvem Bridenstine.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře