Až se za pár let někdo zeptá Gucci, co bylo jejich největší chybou, asi řeknou, že měli Toma Forda připoutat k topení a nenechat ho odejít. S každou další kolekcí totiž nejen že překonává své a módní hranice, ale s dalšími precizními kroky utváří lifestyle, kterým je Tom Ford. 

Když to začalo vydáním knihy po odchodu s Gucci s nejlepšími fotkami tvorby Toma Forda, nikdo nemohl tušit, že jednoho dne to přejde do tak obřího impéria.

Proč je nejlepší? Protože je věrný sám sobě a své značce. Ve své linii neprodává make-up pro muže, takže neexistuje důvod, proč by modelové během přehlídky měli mít makeup. Použili jeho kosmetické produkty a dostali jen korektor (to na přehlídkách není obvykle zvykem). Aby byl efekt úplný, všichni modelové použili parfém Tobacco Vanille. Jestli není styl navonět modela něž ho pošlete na molo, tak už nic.

V nové kolekci šel Tom Ford mnohem dál, než je u něj zvykem. Tlumený samet vyměnil za metalické látky, brokátové vzory za zvířecí printy a semiš vyměnil za kožešiny. Co je ale největší úspěch je zakomponování spodního prádla a ponožek jak do kolekce, tak do běžného prodeje. Protože ač vypadá Calvin Klein dobře, pořád to není vrcholný level.

Komentáře