Mohlo by se zdát, že mít kompletně černý šatník je to nejjednodušší na světě. Je to stejná barva, všechno půjde se vším a vždycky to bude vypadat dobře. Jenže ono to není úplně tak jednoduché.

Když pomineme fakt, že ne každá černá je stejná černá, to, že se rychle opere a změní vzhled, na černých věcech je velmi jasně vidět každý rozdíl ve stylu. A tím pádem je mnohem složitější uhrát v černé kombinaci dvou stylů, které k sobě nejdou.

V černé seženete asi všechno, ale ne všechno byste měl mít. Určité kusy šatníku totiž budou v temně modré (nebo jakékoliv) barvě vypadat dobře, a v černé budou, ač to jde proti logice, vypadat lacině a divně.

Žádný černý lesk

Flitry, brokát nebo samet ve formě večerního smokingu jsou jiná pohádka, ale černá lesklá látka vypadá lacině. Satén nebo další umělé materiály, ještě hůře ve formě obleku jsou prostě jak reference pro zlatá devadesátá léta a večerní ansámbly veksláků. Někteří to tak nosí dodnes, a ono to kupodivu pořád vypadá hrozně. Jediné bytosti, které dokázaly před očima boha dobře nosit černý satén jsou většina žen a Elvis.

Stejně opatrně s lesklými kravatami.

Saténový oblek. Nebo návnada na chytání velryb. Těžko říct.

Černá trička 10 a dost

Černá trika, stejně jako ta bílá, jsou spotřební zboží. Trička jsou pořád technicky spodní prádlo a jako taková bychom je neměli nosit dvakrát bez praní. I když budete ale černá trička prát velice obezřetně a se všemi těmi produkty na zachování barvy, zešednou a přijdou o tu temnou vesmírnou temnotu. A v ten moment už nevypadají dobře a vy budete působit zanedbaně. Klidně v nich choďte cvičit, ale do obleku nebo k blazeru na smart casual už radši ne.

Černá kůže opatrně

Všichni asi máme něco z černé kůže. Od bot, přes tašky a batohy až ke křivákům. Naprosté tabu by ale měla být lesklá kůže. A jak již bylo zmíněno výše, lakovaná kůže na večerních botách je něco jiného. Spíše je řeč o tom depresivně ikonickém lesku umělé kůže. Ano, nemusíte chtít zabít krávu pro křivák a radši budete nosit „veganskou“ kůži, ale stejně radši hledejte tak dlouho, dokud neobjevíte koženku matnou, jak pleť modelek na fotkách.

Bomber Dolce & Gabbana přesně z té lesklé kůže, která velmi snadno sklouzne k lacinosti. Opatrně s kombinacemi. Prodává Mr. Porter.

Kožený křivák, Armani, prodává Mr. Porter.

Černý denim

Černý denim má dvě podoby. Buď je cíleně v designu, jako že v něm Keith Richards prožil osmdesátky, nebo naopak v hladké a sofistikované černé. Když si pořizujete ten první, a tedy odřený, roztrhaný a opraný, skvěle – v podstatě se o ně nemusíte jakkoliv starat. Druhé džíny ovšem, a tedy v celé černé nejsou tak bezproblémové. Jakmile se v nich vytahají kolena, látka na nich získá lehce světlejší odstín a v ten moment už nevypadají švihácky, ale zanedbaně.

Džíny, Saint Laurent. Prodává Mr. Porter.

Hladké džíny, H&M, info o ceně v obchodě.

Černé spodní prádlo

Samozřejmě je to o subjektivním vkusu, ale většina žen vám řekne, že nejvíce sexy prádlo na mužích je černé nebo bílé. Nikoho neoslní kostkované volné trenky. Takže pokud chcete skutečně nosit dobře černé prádlo, pořiďte si boxerky.

Komentáře