Thule Epos je nový, plně skládací a sklopný nosič kol na tažné zařízení s inovativním teleskopickým systémem uchycení kol. Dokáže přepravit kola jakéhokoli typu a velikosti – ať už jde o horská kola, gravel kola, nebo elektrokola.

Inovativní patentovaná teleskopická ramena – nový způsob připevnění vašich kol

Stěžejní inovací je u nosiče kol Thule Epos flexibilita a snadné použití vytvořené unikátními individuálními a teleskopickými rameny k uchycení kol. Ta jsou vybavena otočnou hlavou a zesílenými popruhy, které nabízejí četné možnosti bezpečného upevnění kol jakéhokoli typu. Thule Epos vám umožní připevnit kolo za rám v jakémkoli místě nebo za zadní kolo bez kontaktu s rámem. Tento odolný a velkokapacitní nosič, který unese kola do 30 kg/kolo, dělá přepravu kol snadnější než kdy dříve. Thule Epos pojme až tři kola a hodí se pro všechny typy rámů a geometrií, včetně elektrokol, horských kol, gravel biků a také kol
s namontovanými blatníky a nosiči.

Rychlé, snadné a bezpečné nakládání a vykládání kol – navržen tak, aby cyklistům poskytl více času na jízdu

Montáž vyžaduje minimální úsilí, upevnění nosiče k vozidlu je velmi jednoduché. Kola se nakládají a vykládají snadno a nezávisle na sobě bez nutnosti plánovat, v jakém pořadí bude vykládka probíhat. Po naložení kol bude kufr stále přístupný díky chytrému sklápěcímu  mechanismu. Manipulace s vašimi koly a nosičem je snazší a rychlejsi než kdykoli předtím, takže o to více času si užijete na kolech samotných s přáteli a rodinou. „Jsme nadšeni, že můžeme představit tento revoluční a náš patentově nejvíce chráněný nosič kol, který dělá přepravu jakéhokoli typu kola snadnější než kdykoli předtím. Proces instalace vyžaduje minimální úsilí a nakládání a vykládání kol je neuvěřitelně jednoduché – už žádné další výmluvy, proč příští víkend nevyrazit na kola!“ uvedl Baptiste Chaussignand, Director Product Management Bike category ve společnosti Thule.

Praktický ve všech situacích

Bez naložených kol jsou ramena na kola naplocho sklopená, takže kufr je přístupný i bez nutnosti nosič odklopit. Thule Epos je také plně skládací pro snadnou přepravu a skladování, když se zrovna nepoužívá.

Zažijte budoucnost nosičů kol

Thule Epos je výsledkem přirozeného vývoje mnohaletých zkušeností a oddanosti cyklistice ve společnosti Thule. Inovativní patentovaná teleskopická ramena na kola poskytují flexibilitu, snadné použití a bezpečně převezou vaše kola na jakékoli místo. Cyklistika se neustále mění – a v Thule rádi vychází vstříc současným i budoucím potřebám zákazníků. „Vidět a používat finální Thule Epos je skvělé. Byli jsme schopni využít kombinaci všech našich znalostí – z pozice cyklonadšenců i inženýrů se zkušenostmi z vývoje mnoha řad nosičů kol – a opravdu jsme se vytáhli. Tato lehká a pevná platforma přináší kvalitu a vzhled, který je skutečně prémiový. Díky integrovaným LED světlům a praktickému příslušenství je to jeden z mých nových favoritů v sortimentu,” říká Henrik Eriksson, Global Design Director ve společnosti Thule.

Příslušenství pro Thule Epos

Thule Epos Bike Repair Holder
Tento chytrý a snadno připevnitelný servisní držák se montuje na nosič kol. Díky němu lze zajistit kolo a snadno jej na cestách seřídit nebo opravit.

Thule High Grade Lock
Pro lepší zabezpečení a ochranu proti krádeži se Thule spojilo s ABUS®, lídrem v oblasti řešení zámků pro jízdní kola.

Thule Epos Foldable Loading Ramp
Rampa pro snadné nakládání a vykládání těžších kol.

Veškeré příslušenství je prodáváno samostatně.

Thule Epos bude k dispozici spotřebitelům od 19. dubna 2023 s prodejcem doporučenou maloobchodní cenou 24 400 Kč pro 2 kola a 26 900 Kč pro 3 kola.

Technické specifikace

  • Vysoká nosnost 30 kg/kolo a 60 kg celkem umožňuje přepravu všech kol včetně těžkých elektrokol
  • Vhodné pro všechny konstrukce rámu od průměru 20 mm do 90 mm
  • Umožňuje snadnou přepravu větších kol s velmi velkorysou roztečí kol 250 mm
    a rozvorem až 1 350 mm
  • Vhodné pro kola o průměru od 16” do 29” a pláště do 3,2”. Až do 5” s extra dlouhými řemínky (prodávají se samostatně)

Komentáře