Chcete kufr nebo tašku, co vydrží nešetrné zacházení? Berte tuhle. Nebo vlastně Thule.

Dodnes s láskou vzpomínám na test Toyoty Hilux, který odborně provedl Jeremy Clarkson v Top Gearu. Teď už to můžeme říkat, když je pořad v televizním kómatu a česká mutace časopisu u nás dávno nevychází. Koukali jsme na to tenkrát úplně všichni, i my od konkurence. A s úsměvem na rtech jsme fandili, jak Clarkson Toyotě nakládá, a nechá na ni dokonce zřítit mnohapatrový činžák. Vrchol japonského inženýringu to absolutně nerozhodí.

Thule Chasm je sice „jen“ ze Švédska, ale logicky jsme neodolali možnosti tuhle počasí, oděru i zmaru odolnou řadu zavazadel vyzkoušet. Tiskovka vás ujistí, že je všechno z recyklovaných materiálů a že kosmická látka 900D s integrovaným vodním repelentem je nepropustná a možná i neprůstřelná. V testovacím centru v Hillestorpu to zkoušeli. U nás se však říká: Důvěřuj, ale prověřuj! Do zbrusu nového batohu Chasm jsem schoval MacBook, polil ho dvěma petkami Magnesie a hodil ho na záda. Do sportovního kufru na kolečkách Pond jsem dal bílé triko s platem deseti vajec a vláčel ho po kočičích hlavách i dlažbě pražského letiště.

Let přežila zavazadla, tričko, MacBook i já, takže devadesátiprocentní úspěch. Ptáte se, kde je těch deset? Plato vajec neprošlo rentgenem… Nicméně, v testcentru Thule prochází Chasm až padesátkou nejrůznějších testů, takže si můžete být jistí, že je Hiluxem mezi taškami, batohy a kufry. Řada nabízí rozměrnou až stotřicetilitrovou tašku (cena: od 3 599 Kč), duffel kufr o objemu 110 litrů (cena: od 6 350 Kč) a stylový batoh (26 l, cena: od 3 299 Kč).

Všechno ve slušivých tlumených barvách, s extravagantní modrou pro ty, kdo chtějí nešvédsky vyčnívat z davu. Všechny kapsy jsou na správných místech (zvlášť po vysouvání notebooku bokem z batohu se mi bude stýskat) a zipy jsou robustní, takže je nahmatáte i lopatami a neutrhnete jim hlavičku po dvou ráznějších rozjezdech.

Více na www.thule.com

Komentáře