Máme rádi bizarnosti. A když jsou k tomu ještě luxusní, není vůbec co řešit. Prohlédli jsme si ledový hotel, a zůstali jsme koukat. Stavby tohoto druhu nejsou ničím novým, ale tohle jste určitě ještě neviděli, i kdybyste zcestovali už celý svět. Posuďte sami.

Jmenuje se Icehotel 365 a je prostě boží. Nachází se ve švédském Jukkasjärvi a jednu nebo hned několik nocí v něm si můžete bez problémů zabookovat i vy. Jen si musíte vzít dostatek teplého oblečení, protože v Icehotelu 365 se fakt neohřejete.

FOTO: Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj

Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Takhle to vypadá, až dorazíte na místo.Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Vítejte!Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Jaký pokoj byste si přáli?Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Je připraven.Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Jako doma…
Další fotky
Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Taková normální dekoraceLedový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Styloví barmaniLedový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Veškerá výzdoba hotelu je z ledu. Jak jinak…Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Jsou to hosté, nebo sochy?Ledový hotel ve Švédsku má neskutečný design. Zde je to nejlepší z něj - Slon ledový

Jak bohužel všichni dobře víme, planeta se otepluje a třeskutá zima už není zárukou nikde na světě. Co tedy dělají ve Švédsku, když se teploty vyšplhají nad nulu a nastane obleva? Nechají si hotel roztávat na hlavou a před očima? Kdepak, na vše jsou prozíravě připraveni. Na stavbě ledového palace makalo po dobu pěti měsíců přes sto lidí a dobře ho na všechno připravili.

Nejprve vybudovali ocelovou konstrukci, do níž instalovali chladicí systém. Poté proměnili 30 tisíc litrů vody z řeky Torne v led a začali jím pokrývat veškeré zdi. Prostě ledová omítka i malba v jednom. Ocelové trubky upevnili do permafrostu téměř pět metrů pod zemský povrch. Díky tomu teplota v hotelu nikdy nestoupne nad 25 stupňů pod nulou. Chápete to?! Ještě pořád máte chuť tam přespat? My už trochu menší, ale jako milovníci extrémů všeho druhu to možná přece jen zkusíme. Prý pobyt dost zpříjemňuje sauna stojící poblíž hotelu. Divíte se, že do toho jdeme i za těchto nelidských podmínek? Tak si tu švédskou velkou nádheru jménem Icehotel 365 prohlédněte ještě jednou.

FOTO: Druhá návštěva ledového hotelu je tu!

Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - Co bude dnes k večeři? Asi mražená pizza a pak zmrzlinaDruhá návštěva ledového hotelu je tu! - Dobré ráno!Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - Při jízdě na saních vám možná bude větší teplo než uvnitř.Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - Hotelová svatební síň. Ano, čtete správně.Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - Take me to church
Další fotky
Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - V ledovém královstvíDruhá návštěva ledového hotelu je tu! - Tohle už je trochu moc!Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - Pokoj v celé své kráseDruhá návštěva ledového hotelu je tu! - Sraz na recepci!Druhá návštěva ledového hotelu je tu! - A jak to vypadá kolem hotelu?
Martin Hradecký
Co myslíte, přijede do Icehotelu 365 i Donald Trump?

Komentáře