Je vlastně úplně jedno, jestli pracujete z domova nebo odjinud. Plné dřezy nádobí jsou stále do jisté míry značkou chlapské domácnosti. Řešení ale existuje. Špinavé nádobí můžete schovat do myčky!

Samozřejmě nejen schovat, ale rovnou ho tam i umýt. Nejnovější myčky mají navíc celou řadu chytrých technologií, což z nich v podstatě dělá jeden z nejpokrokovějších gadgetů v kuchyni. I proto by se o ně měli muži víc zajímat. Už dávno to není jen o vložení té správné kapsle do šuplíčku, a zaklapnutí dvířek. Nejnovější generace myček Siemens je navíc vybavena technologií Home Connect, ať už jde o základní model nebo vlajkovou loď. Můžete je tak ovládat odkudkoliv pomocí mobilního telefonu nebo například chytrých hodinek. To znamená, že ráno před odchodem do práce můžete naskládat nádobí do myčky a program spustit až hodinku před návratem domů, abyste přišli k hotovému. A co když si náhodou vzpomenete na nádobí až cestou v zácpě? Žádný problém! Díky funkci VarioSpeed můžete jedním stiskem tlačítka v aplikaci zrychlit mytí až trojnásobně, což se hodí i v případě, že přijde nečekaná návštěva a vám se nedostává sklenic nebo příborů.

Myčky Siemens se umí na dálku spojit nejen s vámi, ale také obstarají aktualizace svého softwaru. V aplikaci si pak můžete zkontrolovat kdy bude nádobí umyté, ale také nastavit stupeň zašpinění či druh nádobí. Myčky totiž mají mimořádně citlivé trysky a speciální držáky na sklo, takže se nemusíte bát jim svěřit i vaše nejcennější skleničky.

Prémiovější modely také nabízejí funkci timeLight, která promítá informace o mycím programu či potenciální chybové hlášky na zem před myčkou. Můžete si tak připadat jako ve sci-fi filmu a ohromovat touhle vychytávkou případné návštěvy. Předvádění myčky většinou nepatří k běžným součástem prohlídky bytu, ale s myčkami Siemens se to může změnit. Nejdřív ale nechte návštěvu, ať myčku najde. Se speciálními panty totiž přístroj splyne s kuchyňskou linkou a nezanechává po sobě nevzhledné škvíry. Jen diskrétní modré nasvícení napoví, že je myčka v provozu.

Chcete zářivou budoucnost vidět na vlastní oči? Až virus dovolí, navštivte unikátní Brand Experience Center společnosti BSH – prvního zážitkového centra věnovaného výhradně domácím spotřebičům. Nejen spotřebiče s Home Connect si tak budete moci  prohlédnout a vyzkoušet na adrese Radlická 350, Praha 5 (www.brandexperiencecenter.cz). Aktuálně je vzhledem k vládním opatřením zavřeno, proto sledujte webové stránky, kde naleznete aktuální informace ohledně otevírací doby.

Petr Starý

Komentáře