Manželé Angela a Gary Williamsovi našli při výletu na pláž nepříjemně páchnoucí hroudu slizu. Na rozdíl od jiných se ale nenechali zápachem odradit, a protože byli zvědaví, hroudu si vzali domů. Jejich důvtip jim teď přinese krásné peníze.

Britský pár se procházel po pláži v britském Lancashiru, když najednou ucítil odpudivý zápach. Po chvilce hledání našli manželé původ nepříjemného odéru. Obří oslizlou kouli. Gary tušil, že by se mohlo jednat o tzv. ambru, tedy velrybí zvratky, které jsou vysoce ceněnou ingrediencí při výrobě luxusních parfémů.

FOTO: Obří ambru nalezli Britové i před 7 lety

Obří ambru nalezli Britové i před 7 lety - amb5Obří ambru nalezli Britové i před 7 lety - amb2Obří ambru nalezli Britové i před 7 lety - amb3Obří ambru nalezli Britové i před 7 lety - amb1

Hroudu tedy zabalili a odnesli domů. Tam ji zvážili a zjistili, že váží 1,57 kg. To je poloviční hmotnost naproti ambře, která se také nalezla v Británii, roku 2013, a která byla vydražena za těžko uvěřitelné 4 miliony korun! Jednoduchou matematikou nám vyjde, že nález manželů Williamsových bude mít poloviční hodnotu. Tato cena je však pouze odhadem a při dražbě se pravděpodobně navýší. Manželé již plánují, jak si díky tomuto „voňavému“ nálezu splní řadu snů.

MS

Komentáře