Pokud se nějakým způsobem pohybujete ve světě, kdy jednou za čas přijde jakákoliv formální akce, pravděpodobně vám nedělá problém rozklíčovat většinu dresscode. White Tie si člověk oblékne na Nobelovky, Black Tie na premiéru do opery, Cocktail Attire na party. Co je ale Creative Black Tie?

Jak naznačuje slovo creative, budete muset být kreativnější a pouhý hladký smoking nestačí. Cílem je naprostá rozmanitost a snaha vypadat jinak, vypadat zajímavě a okázale. Rozhodně jde o dress code, se kterým je největší zábava a je všechno, jen ne nudný.

Creative black tie není vyžadováno zase tak často, protože dává tolik svobody, že se každý hostitel třese strachy, aby se mu z party nestalo maškarní. Když už na pozvánce stojí, hostitel evidentně ví, co dělá a nechce mít armádu stejně oblečených lidí. Nejlepším příkladem je každoroční Met Gala. Ač oficiálně na pozvánce stojí Creative White Tie, můžeme pohodlně obě kategorie spojit do jedné.

Pokud se tedy někde chystáte být kreativní, existují dvě cesty.

Stará dobrá marnivost té nejvyšší úrovně. Tím je myšlen brokát, vyšívané hedvábí a v podstatě to, co by si oblékl někdo bohatý v baroku, avšak v moderním střihu. Brokátové sako nebo celý smoking, sametová saka ve stylu Toma Forda ale třeba se stříbrnými teniskami. Nebudete vypadat klasicky, ale stále se bude cítit ve své kůži, pokud neradi přitahujete pozornost.

Je složitější takový outfit sehnat, ale s spousta módních domů a dokonce i řetězců mají Black Tie linie v tomto směru a jakmile si najdete dobrého krejčího, můžete si všechno nechat upravit.

Pak je ale ještě druhá cesta…

Na zmíněném Met Gala se každý člověk snaží upoutat pozornost. Není se čemu divit – akci spolupořádá časopis Vogue a každý z přítomných něco společného s módou má. Většina lidí má tudíž kousky vytvořené přímo na tuto příležitost a je to Haute Couture.

Co tedy udělat, když chcete trochu vyčnívat? Nejlepší je pravděpodobně jít buď za některým z !dobrých! z českých designérů a buď si nechat něco vytvořit, nebo hledat v buticích tak dlouho, dokud nenajdete něco dostatečně excentrického.

Kanye byl po tomto outfitu kritizován za to, že rozervané džíny se nehodí, pokud je to jakákoliv TIE akce. Nicméně, bunda Balmain pošitá krystaly a perlami seděla k tomu, co měla Kim, džíny zase seděly k bundě. Ergo – úžasný krejčovky brilantní módní moment, který není vhodný pro každého, ale ve správnou chvíli prostě sedí.

Komentáře