Americká společnost odhalila nový model oblíbených sportovních bot Nike Air Max, který  do prodeje přišel 20. června tohoto roku. FF 720 však svým vzhledem některým lidem připomíná žehličku, což na sociálních sítích vyvolalo značné pobouření.

Horká novinka pod názvem Nike Air Max FF 720 je primárně určená pro ženy a na její propagaci se podílely i některé úspěšné anglické sportovkyně, včetně fotbalistky Fran Kirbiové a tenistky Laury Robsonové. Na kontroverzní boty připomínající domácí spotřebič a některé reakce ze sociálních sítí se podívejte v naší galerii.

FOTO: Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo

Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - 1_PAY-Nike_Shoe_Iron_6_TRIANGLENEWSjpegProhlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - Screenshot 2019-06-19 at 23.26.18Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - Screenshot 2019-06-19 at 23.27.23Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - Screenshot 2019-06-19 at 23.28.26Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - 0_PAY-Nike_Shoe_Iron_7_TRIANGLENEWSjpeg
Další fotky
Prohlédněte si nové boty, kterými společnost Nike rozpoutala na sociálních sítích hotové peklo - 0_Nike-Advert

Mnohé ženy považují „žehličkový“ vzhled za sprostou narážku, která podporuje cliché, že žena by se měla věnovat především domácím pracím, v tomto konkrétním případě logicky žehlení. To, že model FF 720 propagují jedny z nejúspěšnějších anglických sportovkyň, které se bezpochyby nepovažují za někoho určeného pouze k životu a práci v domácnosti, očividně pro hordu rozzuřených žen (a i několika mužů chrabře bojujících za rovná práva pro něžné pohlaví) nepředstavuje pádný argument, proč by se do konfliktu s americkou firmou neměli pouštět.

Ačkoliv se Nike pravděpodobně pouze pokusil vytvořit pár bot, které  kombinují pohodlí a kvalitní sportovní zážitek, jeho PR oddělení má znovu plné ruce práce. Není tomu totiž ani měsíc, kdy se společnosti podařilo na sociálních sítích rozpoutat velice živou diskuzi, když při představení nové sportovní podprsenky ukázali na propagačních materiálech ženu, která měla neoholené ochlupení v podpaží.

Michal Švehla

Nike představil chytré boty inspirované Návratem do budoucnosti. Model Adapt BB „Marty McFly“ si zavážete mobilem

Komentáře