Na fotbalu a hokeji je úplně jedno, co si obléknete. Oprané šortky, dresy oblíbených klubů a pivo v kelímku k tomu tak nějak patří. Nicméně, existují sportovní události, kde něco takového neprojde. 

Wimbledon je tenisovou (a taky společenskou) událostí. Královská lóže u hlavního kurtu tedy vyžaduje více, než jen teplákovku – dress code sice oficiálně není, jako třeba v Ascotu, ale když sedíte vedle členů královské rodiny, je na místě se sebou něco udělat.

Oděv pánů z Wimbledonu můžete vzít jako dokonalou inspiraci pro většinu letních akcí, kde nechcete vypadat jako trhan. Jsou to totiž experti na to, aby vypadali dobře, stylově a ještě jim bylo celé hodiny na slunci pohodlně.

David Beckham je génius když přijde na smart casual. Královsky modré sako od Laurena společně s béžovými chinos a vhodnými doplňky sice není extrém kreativity, ale tu tady taky nikdo nepožaduje.

Max Rogers – aneb jak správně nosit bílé džiny bez toho, aby člověk vypadal jak vekslák zaseknutý v devadesátkách. Buď z nich můžete vytvořit skvělý outfit, nebo obout pumy a zvednou si límeček. Když o tom mluvíme, víte, že je občanská povinnost jít za každým, kdo má zvednutý límeček u pola nebo košile  a vysvětlit mu, že dělá špatné životní volby?

Jamie Redknapp patří k nejlépe oblékaným mužům Ameriky a úžasným způsobem dokazuje, že i formální outfit může vypadat letně a vtipně. Jestli si pamatujete scénu z filmu Talentovaný pan Ripley, kde Jude Law oblékl tmavě modrý oblek, černé tričko a klobouk, s teniskami nebo sneakers vytvoříte podobnou, ale moderní verzi.

Dominic Cooper. Nejlepší outfity jsou takové, které můžete s drobnými obměnami obléknout kamkoliv. Když si ho představíte s hedvábnou kravatou, můžete do kanceláře, pak ale stačí vzít pletenou a léto začíná.

Sol Campbell – stoický badass. Precizně provedená světlá krejčovina. Zvládnout si obhájit celý světlý oblek neumí každý. Ale šedý blazer snesete, i pokud nemáte skoro žádné ego. A hodí se skoro ke všemu. Naučte se taky pracovat s trochu originálnějšími brýlemi, než jen klasické aviators.

Douglas Booth – dělej to jako Beckham, ale podle sebe. Taky nosí Laurena, ale protože je mladší a může si dělat co chce, nebojí se vyhrnout rukávy. David si taky může dělat co chce, ale všichni na něj klademe mnohem větší nároky.

Foto: Getty Images

Komentáře