Svatby, koncerty, rodinné oslavy, dlouhé letní party až do rána. Horké měsíce jsou přímo přeplněné akcemi, na které všichni chodíme a logicky chceme vypadat co nejlépe. Na koncertu mezi lidmi, které neznáme, to možná není důležité. Ale jakmile jdete na svatbu, na sraz z vysoké nebo střední, chcete vypadat naprosto skvěle. To je logické.

Obličej jde ruku v ruce s organismem. Když je vám dvacet, kocovina se vyřeší sama během dvaceti minut po probuzení a budete vypadat svěže jak po dovolené. Ve třiceti už to začíná být složitější a ve čtyřiceti se unaveného obličeje nezbavíte jen tak.

Ač je dobré důvěřovat pravidelnému hydratování, vně i z venku, zdravé stravě a tak podobně, pokud chcete s postupujícími roky vypadat stejně dobře, nevyhnete se návštěvě estetického dermatologa. Není důvod se tomu bránit, protože stejně jako necháme odborníka, aby se staral o naše zuby, vlasy nebo zdraví, i pleť začne vyžadovat speciální péči. Ohledně toho, co by měl muž dělat, pokud chce vypadat nejlépe, jsme vyzpovídali doktorku Petru Moravcovou z centra estetické medicíny Perfect Clinic.

Voda je zázračný elixír, tudíž můžete pokožce klidně dát hydratační šok v podobě účinné a hluboké hydratace pleti kyselinou hyaluronovu zevnitř, pomocí jemných vpichů. „Skinbooster je ideální právě na letní období, kdy potřebujeme dodat našemu tělu pořádnou hydratační terapii, ale funguje velmi dobře i jako anti aging technika, “ doporučuje doktorka Moravcová a dodává, že zpevnění zvláčnění pokožky obličeje vydrží až jeden rok.

Můžete jít ale i o krok výše a vyzkoušet plazmaterapii, která počítá s aplikací vlastní krevní plazmy. Jde o miniinvazivní metodu, která netrvá déle než hodinu a není u ní potřeba hospitalizace. Při jejím provedení  dochází ke stimulaci kolagenových buněk, které už v kůži jsou.

Vědecké výzkumy ukazují, že stárnutí pleti je způsobeno právě přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena se špatnou hydratací a menší aktivitou buněk produkujících kolagen. Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky stimulovat k tvorbě nových kolagenních vláken. Tím dochází k regeneraci, rozzáření a zřetelnému omlazení pleti. Velkým plusem metody je, že jde o materiál tělu vlastní, tudíž možné alergické reakce jsou prakticky nulové. Plazmu lze také obohatit kyselinou hyaluronovou a tím hydrataci výrazně podpořit, ” vysvětluje doktorka Moravcová. 

A jestliže nepotřebujete vylepšit obličej, protože věříte v Clooney look, rozhodně ale můžete něco udělat s pocením. V centru Perfect Clinic totiž provádí i aplikaci botulotoxinu do podpaží. Ta je vhodná zejména pro ty, kterým už nepomáhá ani antiperspirant a nadměrným pocením trpí.

„ Botolutoxin je látka, která zabrání přenosu vzruchů z nervových vláken na potní žlázy. Aplikace se provádí pomocí tenkých jehliček v hustotě přibližně jeden vpich na 1 cm².  Používá se do oblasti podpaždí, dlaní nebo plosek chodidel. Účinek nastupuje pozvolna, projeví se za dva až deset dnů, následně přetrvává sedm až dvanáct měsíců“.

Pánové, péče o sebe sama se projeví časem. Vaše každodenní volby přesně určí, jak bude vypadat vaše budoucnost. I detail jako nepropocená košile nebo svěží obličej mohou udělat dramaticky působivý první dojem.

Komentáře