Unikátní umělecký počin bude zcela zdarma k zhlednutí na pražské smíchovské náplavce. Obří objekt z dílny vizuálního umělce Jana Hladila bude k vidění do 28. května. Na celém projektu se podílí i jeden z nejúspěšnějších tuzemských muzikantů – NobodyListen.

Základem celé instalace je deset metrů vysoký hexagon tvořený LED panely o celkové ploše 180m², doplněný světly. Za pomocí Infra-Red kamer jsou v záběru 360° snímáni návštěvníci a jejich pohyb je promítán na LED. Je tak zajištěn zcela jedinečný zážitek pro každého návštěvníka, kdy se sám stane součástí instalace.

Důraz je kladen na možnost jedince (ale i skupiny) obsah formovat a ovlivnit vlastní přítomností či vzkazem. Jednoduše Wooow! Instalace se tak vyvíjí v čase, postupně graduje. Vrcholem gradace je večerní audiovizuální show vyvolávající úžas. Show z dílny Jana Hladila a Jakuba Stracha, široce známého pod svým uměleckým jménem NobodyListen.

NobodyListen je jeden z nejvýraznějších českých producentů a DJů současnosti. Jeho hudba je populární jak u kritiků, tak u posluchačů. Ve svých setech nejradši kombinuje progresivní elektronickou hudbu s rapem.

Český vizuální umělec Jan Hladil studoval grafický design a následně supermédia na pražské VŠUP. Během studia intenzivně pracoval na ovládnutí celého procesu tvorby videa ve všech podobách. Působí jako VJ a věnuje se videoinstalaci a tvorbě obsahu pro audiovizuální label Lunchmeat. Kromě toho spolupracuje například s Laternou magikou na Nové scéně Národního divadla. Ve své volné tvorbě se zaměřuje na interpretaci sociálních, kulturních ale i fyzikálních procesů, které specifickým vizuálním ztvárněním převádí do uměleckého způsobu poznání. Svá audiovizuální díla představil například v Národní galerii, Centru současného umění DOX, Galerii hlavního města Prahy, Chemistry Gallery a Galerii Zdeněk Sklenář.

Foto: BAT

Komentáře