Magazín Playboy zná každý. I jeho zakladatele, Hugh Hefnera, kterému stejně nikdo neřekl jinak, než Hef. Dnes ráno přišla velmi smutná zpráva o jeho odchodu do nebe. Možná nebyl úplně zosobněnou ctností, ale zase na druhou stranu, přinesl štěstí tolika lidem, že si zaslouží abychom o něm mluvili hezky. 

Na střední škole napsal a nakreslil svůj vlastní komiks. Na vysoké vystudoval psychologii, tvůrčí psaní a dějiny umění. Komiksové vtipy psal i když byl v armádě a zásoboval jimi celou frontu.

První žena byla jeho přítelkyně z vysoké. Podvedl ji už týden před svatbou a přiznání o své nevěře bral jako nejhorší moment života.

Dohromady měl tři manželky a z těchto manželství čtyři děti.

Aby mohl založit Playboy, jeho matka mu půjčila 8000 dolarů.

Má dva zápisy v Guinnesově knize rekordů. Nejdéle působící šéfredaktor publikace a největší sbírka výstřižků a fotek s dívkami.

Mensa mu jednou měřila IQ a vyšlo mu 152 bodů, což z něj podle tabulek dělalo génia.

Kdysi pracoval pro Esquire. Zažádal si o zvýšení platu o 5 dolarů, vedení to zamítlo a Hef odešel. Playboy byla pro Esquire největší konkurenční rána.

Na prvním vydání Playboy z roku 1953 není datum ani měsíc, protože Hef nevěděl, jestli bude další číslo.

Toho samého prvního vydání se prodalo 50.000 výtisků a to především kvůli kalendáři s nahou Marilyn uvnitř. Dnes má v neporušeném stavu hodnotu okolo půl milionu dolarů.

O panictví přišel když mu bylo 22.

Děvčata, která bydlela v sídle Playboy měla striktní režim. Žádné drogy, alkohol a v posteli v devět večer.

Sídlo Playboy mělo vlastní licenci k provozu Zoo, protože na přilehlých pozemcích bylo mnoho exotických druhů.

Byl vzdálený bratranec prezidenta Bushe.

John Lennon měl zakázaný vstup na party a do celého sídla Playboy. Během jedné akce se opil a típnul cigaretu o Matissův obraz.

Existuje druh králíka, který byl objeven v Lower Key. Jmenuje se Sylvilagus palustris Hefneri. Po Hefovi.

V osmdesátých letech měl Playboy takovou slávu, že údajně stačilo na obálku nakreslit králíka a pošta dopis dodala do kanceláře.

Hef v roce 1970 vydal speciální edici Playboy v braillově písmu. Pro Raye Charlese. Jeden výtisk je uložen v Kongresové knihově Spojených států.

Vlastnil přes 500 hedvábných pyžam ve všech barvách a 200 brokátových županů, které pro něj byly ikonické. Nosil je často celý den jako „pracovní“ oděv.

Na hřbitově ve Westwood Village bude navěky ležet vedle Marilyn Monroe. Místo u jejího hrobu si koupil už v roce 1992.

Nevěděl s kolika lidmi (velmi podstatné slovo, nešlo jen o ženy) spal, ale údajně někde kolem 2000.

Komentáře