Vyhledávat dobré výstavy není vždycky jednoduchý úkol, ale všichni se asi shodneme, že člověk by si měl občas najít čas a do nějaké galerie zajít. Bez ohledu na to, jak jste vytížení. Hledáte-li ideální kulturní rande nebo se jen chcete umělecky dovzdělávat, vyražte do Hauch Gallery.

_R5A8840 web

Výstava s názvem Constellation MIURA v Hauch Gallery nabízí ojedinělý vhled do současného světového umění prostřednictvím české sbírky. Představená díla pochází z rozsáhlé kolekce Miura, přičemž některá z nich jsou běžnou součástí interiéru stejnojmenného hotelu v Čeladné v Beskydech.

Umělecká díla jsou v tomto uskupení vystavena vůbec poprvé a v tady u nás to může být na dlouho dobu poslední možnost.

_R5A8850 web

Sbírka, která začala vznikat kolem roku 2010 nepředstavuje ucelenou kolekci určité generace nebo směru. Spíše je propojena nezpochybnitelně podobnou estetikou, je neustále doplňována a výběr autorů je intuitivní, nikoliv záměrný.

V kolekci jsou silně zastoupeni například britští sochaři Richard Deacon, Anish KapoorTony Cragg, kteří nastoupili na uměleckou scénu v osmdesátých letech a patří mezi laureáty prestižní Turnerovy ceny pro britské umělce. Všichni zmínění se objevují na výstavě, a přestože vycházejí z odlišných uměleckých východisek, představují společný zájem o hmotu a zpochybnění její ustálené podoby.

_R5A8911 web

Mezi vystavenými kusy najdete třeba švýcarského umělce Johna M. Aemledera, Not Vitala, sochařky Bettiny Poisttchi, Daniela Arschama, Andyho Warhola, Alighiera Boettiho a za české umělce třeba Stanilava Kolíbala nebo Jiřího George Dokoupila.

Komentáře