Muži si pravděpodobně neužívají nakupování doplňků tolik, jako ženy. Možná i proto, že máme mnohem omezenější paletu a naprosto drtivá většina z nich má praktické využití. Šály se nosí kvůli zimě, tašky kvůli práci, hodinky kvůli času. A logicky, sluneční brýle kvůli slunci.

Nikdy bychom neměli kohokoliv kritizovat za nošení slunečních brýlí klidně i v místnosti. Slunce, krom toho, že je do očí nepříjemné, poškozuje zrak, věčné mhouření očí způsobuje vrásky a unavený pohled. Kvalitní a opravdu perfektní sluneční brýle jsou jak praktické, tak i geniální a stylové fashion statement. Při výběru dbejte na tvar svého obličeje, na váš osobní styl ale třeba i na barvu vlasů.

Hranatý obličej bude nejlépe vypadat s kulatými a oblými brýlemi.

Hlavní je rovnováha. Hranatý obličej bude nejlépe vypadat s kulatými a oblými brýlemi a stejnou logiku uplatňujeme u kulatého. Podlouhlý obličej opticky vyvážíte většími brýlemi, protože se budou tvářit jako běžně velké.

Hranatý obličej

Čelist stejně široká jako čelo, hranatá brada aka nejlépe vypadající tvar obličeje potřebuje obvykle vybalancovat. Pořídíte-li si hranaté a výrazné brýle, pouze zapadnou a vytvoří look animovaného zloducha. Naproti tomu jakékoliv zaoblené brýle vše vyváží a pomohou vám vypadat lépe.

Brýle Dior 0204S jsou k hranatému obličeji naprosto ideální. Plus - zrcadlové brýle jsou teď all the rage.

Brýle Dior 0204S jsou k hranatému obličeji naprosto ideální. Plus – zrcadlové brýle jsou teď all the rage.

Kulatý obličej

Stejná logika, která platí u hranatého obličeje – snažíte se vyvážit to, co máte. Tudíž, hranaté brýle, geometrické tvary. Vaše lícní kosti a tváře se budou zdát užší třeba při nošení tvaru wayfarer.

Brýle Inigo od Toma Forda. Nabízí skvělou rovnováhu mezi hranatým a kulatým.

Brýle Inigo od Toma Forda. Nabízí skvělou rovnováhu mezi hranatým a kulatým.

Dlouhý obličej

Jestliže máte obličej viditelně delší než širší, vysoké čelo nebo dlouhou bradu (a obvykle podobný vzhled vytvoří vousy, ale to je jiná story), hledejte brýle, které jsou samy o sobě dlouhé a nejlépe hranaté. Ne přímo velké, protože nikdo nechce vypadat jako Paris někdy po přelomu milenia.

Brýle Ace, Tom Ford. Dlouhý obličej opticky zkrátí a budou působit menší.

Brýle Ace, Tom Ford. Dlouhý obličej opticky zkrátí a budou působit menší.

Oválný a úzký obličej uctíte čímkoliv. U srdcového tvaru se snažte najít něco nenápadného, co nebude zbytečně zvětšovat dojem vrchní části obličeje.

Oválný a úzký obličej uctíte čímkoliv. U srdcového tvaru se snažte najít něco nenápadného, co nebude zbytečně zvětšovat dojem vrchní části obličeje.

Obličej ve tvaru srdce

Široké čelo, úzká brada. Pro srdcový obličej se bohužel nejsložitěji hledají brýle, protože co nechceme, a co většina brýlí dělá, je přidávat vizuální váhu na vrchní část obličeje. Hledáte něco mezi kulatými a hranatými brýlemi. Tvar clubmaster padne zaručeně, pokud máte odvahu tak i lennonky.

Ikonické Ray Ban Clubmaster.

Ikonické Ray Ban Clubmaster.

Oválný a úzký obličej

Pro tyto dva typy obličeje je asi nejjednodušší hledat brýle. Doslova sluší jakékoliv (Hola, vyhráli jste genetickou loterii) a proto nepotřebujete žádnou radu. Kupte si co se vám líbí. Nám se líbí tohle…

Nikdy nekupujte sluneční brýle bez zkoušení. I milimetr může dělat svoje. Zvažte odstín své kůže, barvu a délku, popřípadě styling vlasů. Pokud jste na krátko, podrobně se držte návodu, protože krátký střih odhaluje strukturu obličeje. Naproti tomu, pokud máte kulatý obličej, ale nosíte vysoké vlasy, stáváte se oválem.

Sluneční brýle by měly být nošeny především jako ochrana před sluncem, nejen stylová záležitost, proto raději investujte do kvality. Rozdíl poznáte ve chvíli, kdy se na ně nechtěně posadíte a nic se jim nestane.

Naprosté klasiky jako třeba Wayfarer nebo Aviator se nosí už desítky let a má to svůj důvod. Sluší skoro každému, proto se jen nezdráhejte vyzkoušet, i když vám třeba vadí, že je nosí spousta lidí.

Komentáře