Když kolem vás projede jedno z aut znovuzrozených v dílně Jonathana Warda, v prvních pár vteřinách nepochopíte, jak je možné, že se ještě vůbec hýbe. To, co na první pohled vypadá jako zmírající autovrak, je ve skutečnosti extrémně vymakaný moderní stroj zabalený ve svém stárnoucím plášti.

Zatímco většina nadšenců do starých veteránů touží po výstavním voze s novým blyštivým lakem, kterému bude navrácena všechna zašlá sláva dnů Jamese Deana, Jonathan Ward vdechuje letitým autům život trochu jinak.

FOTO: Nejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict

Nejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict - img_9800-1Nejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict - dscf39142_largeNejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict - dscf4085_largeNejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict - 1954_desoto_powermaster_icon_derelict_wagon_f34againNejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict - 1946_lincoln_club_coupe_icon_derelict_tunnel
Další fotky
Nejluxusnější pojízdné vraky – projekt Derelict - 1946_lincoln_club_coupe_icon_derelict_front_cabin1

Z dílny Johnatana Warda, zakladatele kalifornské společnosti ICON, která se specializuje na přepracování starších SUV klasik (jako třeba Toyota FJ nebo Ford Bronco) moderními technologiemi a materiály, každoročně vyjede i pár veteránů, kteří vypadají, jakoby se na ně ani nesáhlo.

Ward se totiž snaží, aby stará auta vypadala – stará! Miluje omšelou krásu opotřebovaných vraků. Vybledlá barva, každý škrábanec a promáčklina pro něj symbolizují dávný život opuštěných strojů.

Projekt, příznačně nazvaný Derelict (zchátralý nebo opuštěný), využívá každoročně jen hrstka zákazníků – každý úkol je jedinečný. Klient si vybere konkrétní typ auta a v tu chvíli začíná hon. Hon na opuštěné garáže s možným rezavým pokladem uvnitř. Pátrání může trvat dny, roky nebo se vůbec nemusí nic najít.

Rockové legendy a jejich auta. Díl první

Jakmile se vůz najde, začíná pitva jeho útrob. Dostane nejmodernější motor a vybavení – samozřejmě vše očím skryté pod původní nedotčenou patinou. Pod ručními páčkami je schováno elektrické ovládání oken, pod starým rádiem nejmodernější sound systém.

Nakonec z garáže na silnici vyjede supermoderní a extrémně drahý vrak s nepopiratelným kouzlem starých časů.

Jan Králík

 

Komentáře