Vždy, když slyšíme o nějakém mimořádně odporném zločinu, je velmi obtížné si představit, co se asi odehrávalo v hlavě člověka, který se daného jednání dopustil. A o to je to horší, pokud je vrahem ještě malé dítě.

Pro většinu lidí už „jen“ samotná vražda představuje něco naprosto nepřijatelného, o mučení nemluvě. Pro jedince, kteří se takových činů dopustili, společnost často žádá spravedlnost v podobě trestu smrti nebo alespoň doživotního uvěznění. Představte si ale situaci, kdy podobně brutální čin spáchá malé dítě, dejte tomu v předškolním věku. Je vůbec za své jednání zodpovědné? Posuďte sami a prohlédněte si 8 strašných zločinů, kterých se dopustily malé děti.

FOTO: 8 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů

8 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - james-bulger-and-killers8 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - wordpress-28 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - liberalamerica8 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - youtube-178 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - ppcorn
Další fotky
8 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - shutterstock_2364757218 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - shutterstock_2807075638 případů, kdy se děti dopustily nepředstavitelných zločinů - murderpedia-1

Asi k nejznámějšímu a zdaleka nejbrutálnějšímu zločinu spáchaného dětmi došlo 12. února, roku 1993. Dva 11letí školáci, Robert Thompson a Jon Venables, se dopustili vraždy, nad kterou by pozvedli obočí i ti nejúchylnější zabijáci. Jejich obětí se stal teprve dvouletý James Bulger, kterého s sebou vzala jeho matka nakupovat. Chvilka nepozornosti stačila k tomu, aby vyšinutí kamarádi batole v kočárku odvezli do odlehlé oblasti, kde začali bezbrannému chlapci stříkat barvu do obličeje. Následovalo pár desítek ran cihlami a kameny, pak Jamesovi do pusy nacpali několik baterií. Pokud byl v té chvíli ještě naživu, pak jeho čas na tomto světě zajisté ukončil 10kilový kus železa, který mu malí vrazi pustili z výšky na hlavu. James Bulger podle výsledků pitvy utrpěl více než 40 různých zranění.

Dvojice ale nebyla se svým hrozivým činem zdaleka u konce. Jako opravdoví profesionálové mysleli i na to, jak zakrýt stopy vraždy. Nenapadlo je nic jiného, než mrtvé tělíčko batolete položit na nedaleké koleje a předpokládat, že přijíždějící vlak je zbaví veškeré zodpovědnosti. Na jejich odporný zločin se překvapivě přišlo i přes to, že projíždějící vlak malého Jamese rozpůlil. Oba mladí vrazi si odpykali pouze malé tresty, a to vzhledem k jejich velice nízkému věku. Na svobodu se dostali již v roce 2001, Robert Thompson podle posledních zpráv žije klidný život s novou identitou, Jon Venables se však do vězení vrátil nedlouho po propuštění.

Michal Švehla

Vrah své oběti porcoval do hamburgerů. „Jsem hodně zvrácený člověk,“ křičel na policii při zatýkání

Komentáře