Volnočasový areál, nacházející se v parku Folimanka přímo pod Nuselským mostem, uspěl v jedné z nejprestižnějších architektonických soutěží Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2023. Jammertal obstál v konkurenci 276 přihlášených projektů, dostal se do užší nominace nejlepších 50 tuzemských staveb, a získal nakonec čestné uznání v kategorii Krajinářská architektura a zahradní tvorba.

„Úspěchem byla už samotná užší nominace Jammertalu mezi 50 nejlepších tuzemských staveb. Ocenění poroty, složené z významných osobností z oblasti architektury, tento úspěch ještě korunovalo, a já si toho moc vážím. Architektonická společnost LOXIA, která pod vedením Jany Mastíkové areál projektovala, odvedla dobrou práci a zaslouží si poděkování,“ říká starosta Prahy 2 Jan Korseska.  

Velmi mě těší, že mezinárodní porota ocenila Jammertal jako areál plný optimismu a radosti. O to nám šlo jako architektům především, aby si ho lidé po celý rok užívali a každý, kdo do Jammertalu zavítá, se o tom ostatně může přesvědčit na vlastní oči. Areál je stále plný lidí, což je skutečný důkaz toho, že se povedl a tato krásná cena vše hezky podtrhuje. Navíc si velmi vážím toho, že jsme ji přebrali z rukou významného švédského krajinářského architekta Thorbjörna Anderssona,“ doplňuje Jana Mastíková ze studia LOXIA.

Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu, kterou každoročně vyhlašuje Obec architektů, je největší českou architektonickou soutěží. Vítězný projekt hodnotí pětičlenná porota složen ze čtyř mezinárodních porotců a jednoho zástupce z České republiky. Vyhlášení výsledků letošního ročníku proběhlo v pondělí 30. října ve Velké dvoraně Veletržního paláce v Praze.

Volnočasový areál Jammertal nabízí širokou škálu volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny obyvatel. Nachází se zde ovál s umělou trávou pro cvičení jógy nebo kompenzační cvičení seniorů, hřiště na pétanque, pingpongový stůl a nechybí ani interaktivní vodní prvek pro děti, který je zvlášť vítaný při letních teplotách. Své příznivce si našel i oválný skatepark, který slouží nejen profesionálům, ale i k výuce začátečníků. V zimě se pak ovál promění v kluziště, které hojně využívají i děti z blízkých základních škol. Je to zkrátka místo pro aktivní trávení volného času a setkávání s rodinou či přáteli. Nechybí zde ani občerstvení nebo půjčovna grilů.

Foto: MČ Praha 2

Komentáře