Vlastních vlasových kořínků má člověk pouze omezené množství a není schopný si vytvářet nové. Pokud dojde k jejich poškození, není je možné přivést zpět k životu. Jedinou možnost, jak opět získat vlasy v těchto oblastech, přináší transplantace. Odhaduje se, že při ručním odběru dochází k poškození až 30 % štěpů. Díky nejmodernější roboticky asistované metodě transplantace je počet ztracených vlasů při odběru až desetkrát nižší.

Systém ARTAS je první a jediný robotický transplantační systém vlasů na světě. Vznikl v americké společnosti, která má letité zkušenosti s transplantací a v jiných lékařských a estetických odvětvích, např. ve vývoji laparoskopických přístrojů.

Robotovi nikdy neujede ruka

Senzory robota jsou mnohonásobně citlivější než lidské oko. Robot je tedy schopný mnohem precizněji určit úhel, pod kterým odebere štěp a tím výrazně snižuje riziko jeho poškození. Také mnohem precizněji zvolí rozestupy mezi štěpy jak při odběru, tak při zasazování do nové oblasti. Výsledek díky tomu vypadá mnohem přirozeněji.

ARTAS využívá nejmodernější robotickou technologii, která prokazatelně pomáhá lékařům s nesnadnými, přesnými a opakujícími se pohyby, které zákrok takovéto povahy vyžaduje. Část zákroku se stále provádí ručně. Robot je využit pouze na tu část, kterou díky svým senzorům a přesnosti zvládne lépe než člověk. Přesto tým zkušených lékařů po celou dobu dohlíží na veškerou činnost robota.

Největší předností roboticky asistované transplantace vlasů je odstranění všech nepřesností způsobených lidským faktorem v průběhu odběru folikulů (harvesting) a následné přípravy nových lůžek pro transplantované vlasy (sitemaking). Manuální provedení se přesnosti robota nemůže rovnat. Senzory a rozlišovací schopnosti robota několikanásobně přesahují lidské schopnosti. Robotovi navíc nikdy neujede ruka. Díky pokročilé technologii se přístroj přizpůsobí každému pacientovi. Při odběru několika tisíc folikulů nutně dochází k únavě i u zkušených lékařů a tím se snižuje úspěšnost celého zákroku.

Robot ARTAS prošel kontrolou a přísnými testy americké Food and Drug Administration, což je nejvyšší zdravotnická autorita Spojených států amerických. S certifikátem FDA výrobce získává oprávnění k prodeji na americkém trhu. Autorita FDA je uznávána celosvětově, takže lze po získání certifikátu nabídnout přístroj i mimo USA.

Vlasové centrum a klinika zdraví Clinical Hair&Health je v České republice jediné místo, které tuto roboticky asistovanou metodu nabízí. Trichologii a zdraví vlasů se věnuje již více než 10 let a místní lékaři mají dlouhou praxi v oboru transplantace vlasů. Výsledky transplantací můžete sledovat také na webových stránkách kliniky.

Více informací naleznete na www.robotickatransplantace.cz

PRŮVODCE: Jak se vypořádat se svým typem vlasů

Komentáře