Najít vnitřní spokojenost s tím, co nám nadělila matka příroda může trvat celý život a není to jednoduché.  Ač můžete vyposilovat ruce, nebo vousem zamaskovat nedostatečně ostrou čelist, existuje ještě jeden aspekt, který vyžaduje stejný zájem. Vlasy.

Univerzita Yale vypracovala studii, která hledala spojitost mezi egem mužů a kvalitou vlasů. A světe  div se, spojitost tam je. Muži, kteří mají nějaký problém se svými vlasy, mají sklony být sebekritičtější, mít menší sebevědomí a dokonce jsou méně společenští.

Na druhé straně plotu je tráva vždycky zelenější, ale zrovna u vlasů nemá smysl donekonečna lamentovat na to, že ostatní mají vlasy lepší nebo jich mají víc. Tohle totiž můžete změnit. Ať už máte na hlavě cokoliv, při správné a promyšlené péči můžete být nejlepší verze sebe sama.

Kudrnaté vlasy

Existují dvě možnosti. Buď se o kudrnaté vlasy staráte a budete vypadat jako Jon Snow. Pak se třeba nestaráte, necháváte to přírodě a v devadesáti procentech případů riskujete vzhled namočené ovce. Kudrnaté vlasy jsou na péči složité a nestačí je jen ráno projet kartáčem.

Vše začíná u pořádného sestřihu. Rovné a lehce vlnité vlasy nějaké ty nedostatky ukryjí, ale na kudrnách je to vidět. Vždy se nechávejte stříhat se suchými vlasy, protože kudrliny logicky změní délku a při stříhání suchých budete mít tu délku, jakou vyžadujete. Nejlépe budou vypadat vlasy polodlouhé, nebo podstřih s delšími, dobře definovanými kudrnami nahoře. Toho dosáhne dobrý kadeřník správně vrstveným střihem.

Co se produktů týče, zásadní je udržet kudrnaté vlasy hydratované. Hydratující šampon a kondicionér nebo olej, který předejde krepatění vlasů v dešti nebo mlze. Cílem jsou přirozeně působící kudrliny, snažit se je narovnávat nebo česat určitým způsobem vyžaduje více umu.

Používání laků na vlasy nebo pěn může vyvolat ještě sušší look, než ve skutečnosti mají, a proto se radši držte stylingových past a krémů.

Spray na podporu přirozených kudrnatých vlasů, Toni & Guy

Vlnité vlasy

Někde mezi rovnými vodami a rozbouřenými kudrlinami se nacházejí klidné vlny, které lze považovat za svatý grál vlasů. Vlnité vlasy jsou relativně snadné na úpravu a často vám stačí jen mít kvalitní sestřih a budete vypadat dobře.

Tolik populární podstřih (vyholené po stranách a vzadu) vypadá skvěle s uvolněnými vlnami, které padají na stranu. Nenechávejte vlasy narůst delší, než 10 centimetrů. Pak se stávají složitější na údržbu a musíte je fénovat už profesionálněji a používat mnohem víc produktů.

Pro úpravu vlasů je nejlepší buď použít tužící pěnu, vetřít ji do vlhkých vlasů a pak fénovat všemi směry jako když stojíte v oku hurikánu. Vznikne nedbale elegantní „rodím se ve vlnách jako řecký bůh“ vzhled.  Na úpravu suchých bude stačit sprej s mořskou solí, který zvýrazní a podpoří přírodní tvar vln. Pak už stačí jen lehce poupravit tvar pastou nebo krémem.

Bumble and Bumble Surf Spray s mořskou solí udržuje objem a tvar. A podpoří přirozené vlny. Prodává Sephora.

 

Husté, rovné a nepoddajné

Buď máte největší štěstí, nebo největší smůlu, ale vždycky záleží na úhlu pohledu. Pokud máte tenhle typ vlasů, pravděpodobně vám bude slušet krátký sestřih a Tom Ford ví, jak úžasné je nemuset se o vlasy starat, prostě jen vyjít ráno ze sprchy, usušit ručníkem a maximálně trochu urovnat nějakým produktem.

Jestliže máte opravdu husté a nepoddajné vlasy, ale nechcete jít na krátko, prostříhávání je záchrana. Svého barbera hlídejte, ať to nepřežene. Pak si vlasy namočíte a koukáte na holou lebku. Snažte se nechat vlasy schnout přirozeně. Sušení fénem zvyšuje objem a husté vlasy jsou pak adeptem na look Angela Davis. Pokud tedy musíte sušit fénem, používejte studený vzduch.

Při stylingu používejte „vlhké“ produkty a nic pro objem.

Stylingová pasta Sumotech od Bumble and bumble. Prodává Sephora.

Každý typ vlasů potřebuje správnou péči. Nestačí používat jedno sprchové 2v1 cosi. Pokud tedy chcete vypadat dobře dlouho a ne jen ve dvaceti.

Pečující olej na vlasy a vousy Juvena Men. Díky specifickému složení vlasy a vlasovou pokožku vyživuje, bojuje proti hrubým a roztřepeným vlasům a dodává zdravý lesk. Stačí si večer vetřít pár kapek do suchých vlasů, ráno budou vypadat  hladce a nemusíte se bát přebytečné mastnoty. Prodává FAnn Parfumerie.

Kondicionér pro suché a poškozené vlasy s mandlí a lněným semínkem. Ideální je na péči o kudrnaté, nebo nepoddajné vlasy. Korres Hair, prodává Profimed.

Šampon proti vypadávání vlasů a pro dlouhodobé zlepšení kvality vlasů. Obsahuje hořčík a pšeničné proteiny. Dobře voní a už po několika použitích zaznamenáte, že vlasy jsou pevnější a na pohled zdravější. Korres For Men, prodává Profimed.

Při používání laku na jakékoliv vlasy pamatujte, že čím méně se vlasy hýbou, tím starší a umělejší vypadáte. A Elvis je sice legenda, ale jak už to s legendami bývá, měli bychom na ně jen vzpomínat. Ne je tahat zpátky.

Komentáře