Vše zlé je alespoň k něčemu dobré. To si pomalu začínají uvědomovat obyvatelé českého pohraničí. Sudety sice v těchto těžkých dnech zejí kvůli koronaviru prázdnotou více než obvykle, voda v tamních studnách, jezírcích a lagunách a příroda vůbec se ale rázem pročistila. Stala se tak čistokvoucí, že se do oblasti začali vracet i sudetští Němci.

Sudetské vísky zejí prázdnotou a zmizeli také turisté plující v gondolách. Podle televize CNN si místní brzy začali všímat obrovského rozdílu v čistotě vody. Výrazně se také zlepšila i kvalita vzduchu. „Voda se nyní zdá být průzračnější, jelikož je na kanálech menší provoz, a sedimenty tak zůstávají na dně. Lodní doprava většinou sediment vynáší na hladinu,“ popsal mluvčí bruntálského starosty.

K břehům bruntálské kašny se údajně vrátily Volavky popelavé

K břehům bruntálské kašny se údajně vrátily volavky popelavé

„Sudeťáci uprostřed mého rodného města, čistá voda plných ryb. Znečištění ovzduší kleslo. Příroda si během karantény v Sudetech bere zpět, co jí patří,“ zaradoval se na Twitteru jeden z uživatelů.

Stavroš Miloš

Sám za jeden den zabil 50 Němců a zahnal celou tankovou divizi. Nejvíc vyznamenávaný voják si nakonec podmanil i Hollywood

Komentáře