Celé Německo pátrá po dosud neznámém útočníkovi, který ve čtvrtek vpravil 13leté dívce do těla injekci. V pátek o tom informoval server waz.de. Po útoku bez dalších podrobností řekl: „Číslo šest”. Policie se proto obává, že nešlo o první, ale dost možná o šestý útok a pátrá po možných dalších obětech.

Aktualizováno (18:50): Znalec zjistil, že dívka si zranění způsobila sama. Proč si útok vymyslela, se zatím neví. Podrobnosti připravujeme.

13letá školačka vylíčila, že ji útočník oslovil na ulici kolem 9:00 v době, kdy byla na cestě na školní akci. Nejdříve ji vyhrožoval nožem a přinutil ji ho následovat. Potom jí na nedalekém parkovišti vpravil injekcí do těla neznámou látku. Po činu německy a bez přízvuku řekl „Číslo šest“ a zmizel. Dívka zazvonila na místního obyvatele, který ji převezl do nemocnice. Tímto zachráncem je padesátiletý Alexander K.

Policie se přiklání k variantě, že šlo spíše o náhodnou než vyhlédnutou oběť. Policejní mluvčí Christopher Grauwinkel v pátek oznámil, že dívka v nemocnici zůstává. Neupřesnil však, jakými problémy trpí. Řekl také, že určení látky, která byla použita, je velmi problematické, neboť lékaři nevědí, co přesně mají hledat.

FOTO: Deník Bild! zveřejnil záběry z místa, kde muž útočil:

Deník Bild! zveřejnil záběry z místa, kde muž útočil: - gk1Deník Bild! zveřejnil záběry z místa, kde muž útočil: - gk2Deník Bild! zveřejnil záběry z místa, kde muž útočil: - gk5Deník Bild! zveřejnil záběry z místa, kde muž útočil: - gk4Deník Bild! zveřejnil záběry z místa, kde muž útočil: - gk3

Bezpečnostní složky nyní pátrají po svědcích, kteří zahlédli možného pachatele:

– muž, 30 – 40 let

– 180 – 185 cm vysoký

– oči tmavé barvy, husté obočí

– mluví plynule německy bez přízvuku

– černý svršek a džíny, černobílá šála, černé boty značky Fila, bílé rukavice

Michal Sobol

Komentáře