Roman Prymula chce zabránit dalšímu skandálu, jako ke kterému došlo s rozesíláním respirátorů a roušek seniorům Českou poštou. Zdravotnické zboží, které bude nyní sám ministr kontrolovat, chce navíc nově dodávat ze svého e-shopu Prýma roušky.

Česká pošta porušila zákonné požadavky na distribuci a technické normy zdravotnických prostředků a je pravděpodobné, že státní podnik bude muset nyní vybrat zaslané roušky zpět. Obdobným událostem by rád zabránil nový ministr zdravotnictví České republiky Roman Prymula. Ten chce každou roušku či respirátor sám vyzkoušet předtím, než budou odeslány.

Vysoká škola života hlásí rekordní nárůst absolventů teoretické epidemiologie. Konkurence je obrovská, míní Prymula

„Jako expert na epidemie, kterým zajisté jsem, můžu posoudit nejlépe ze všech, jestli je daná rouška vhodná k dalšímu používání. Kromě nasazení na ústa a nos si také roušku, případně respirátor, strčím do kapsy u kalhot,“ vysvětluje postup testování zdravotnického materiálu Prymula.

„Nyní můžu navíc i dohlížet na kvalitu výrobku, který vláda pro naše občany kupuje. Pro tyto účely jsem spustil e-shop Prýma roušky, na kterém je všechno zdravotnického vybavení od dnešního rána dostupné.“

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře