Náš čtenář Honza Stopka poslal velmi zajímavý e-mail s ještě zajímavější fotkou, respektive dokumentací, kam až lze klesnout.

„Přes svou přítelkyni jsem narazil na Váš blog (dříve mi často ukazovala podobné stránky modnipeklo.cz) a je to pouhý den později a já jsem maturoval (státní maturita z češtiny). Většina maturantů byla více méně společensky oblečená, společenské kalhoty, boty, košile samozřejmostí, někteří (včetně mě) se přemohli a do neúnosného vedra si na sebe vzali i sako a kravatu. Bylo tam i několik buranů, kteří přišli v džínách, tričku, jakoby se nechumelilo. Ale jeden můj spolužák na sobě dokázal vytvořit kombinaci oblečení, která by bohatě vystačila jako téma pro slohovku na několik stránek. Bílá košile (z pochybné tkaniny), k tomu neuvěřitelně nakrátko uvázaná kravata ani barvou se nehodící k 3/4 pláťákům tak na nějaký horský výlet (podotýkám, že měly gumu kolem pasu a šňůrku, jež mašličkou úhledně zakrývala nápis LUXESPORT). Vše úhledně zakončeno černými ponožkami v kožených polobotkách. Jakoby někdo vzal dvě osoby a zkřížil jejich oblečení. Opravdu chuťovka. Ale k maturitě ho pustili, takže vlastně proč ne, že?“

Jak píše Honza, k maturitě ho pustili… Buď je to tedy nějaký místní obecní blázen a všichni zavřeli obě oči, nebo to prostě nikomu nepřišlo divné. A to je teprve k pláči.

Maturita 1

A ještě jedna fotka od našeho čtenáře, maturita na odborném učilišti v Teplicích. maturita 2

8 praktických rad k oblekům

 

Komentáře