Semišové boty byly, jsou a budou stylové vždy. Jsou sice méně formální než boty z hladké kůže, ale pro spoustu lidí je to ideální každodenní obuv – do práce, do školy, na víkendy, kamkoliv.

Pokud se nechcete spokojit s „obyčejnou semiškou“, máte letos víc než kdy jindy vyhráno. Hitem poslední doby jsou totiž semišové boty s barevnou podrážkou, případně netradičně barevná je samotná semiš (červená, zelená, …).

Semišové boty jsou podle mě ideální přechodný stupeň pro muže, kteří by se rádi začali oblékat „lépe“. Dá se na ně přejít z tenisek, trekových bot nebo čehokoliv jiného, co dnes muži nosí, aniž by se hned kamarádi a známí ptali, proč nosíte slavnostní boty ve všední den. Vypadají jako „slavnostní“, ale jsou tak nějak casual.

Jak se o semišové boty starat?

Jedním z důvodů, proč se lidé semiše bojí, je jeho údržba. Pokud ale máte správné vybavení, je to mnohem jednodušší než péče o boty s hladkou kůží.

  1. Ideálně ihned po nákupu boty nastříkejte voděodpuzujícím sprejem. V obchodě máme sprej od Allen Edmonds nebo menší sprej od Loake. Díky tomu se na jejich povrchu vytvoří ochranná vrstvička, která dokonale odpuzuje vodu a nečistoty, takže je klidně můžete strčit pod kohoutek.
  2. Tuto vrstvičku je nutné čas od času obnovovat, protože samozřejmě nevydrží navždy.
  3. Pokud se vám na botách skvrna přece jen udělá, použijte kartáč na semiš. Koupíte ho u nás v salonu, možná i jinde.
  4. Pokud skvrnu nevyčistíte kartáčem, zkuste použít speciální gumu na semiš.
  5. Pokud neuspějete ani s ní, boty navlhčete, nastříkejte sprejem na čištění semiše, otřete hadříkem nebo houbou a boty opláchněte tekoucí vodou. Poté je nechte důkladně vyschnout. Před nošením je dobré boty ještě přejet kartáčem, aby lépe vypadaly.

Kde semišky koupit?

U nás aktuálně prodáváme 4 modely semišek:

sahara-navy-suede

aldwych-dark-brown-sued-fgq

donington-red-suede

rogers-navy-suede

 

Boty pro fajnšmekry: Jak probíhá renovace a kolik stojí?

Komentáře