Historie českých hodinek PRIM začala v roce 1949, kdy byla v Novém Městě nad Metují otevřena pobočka libereckého podniku Chronotechna. Jejím úkolem bylo zavést sériovou výrobu náramkových hodinek, což bylo v té době unikátní – pouze 8 zemí světa se mohlo pochlubit, že tuto náročnou výrobu zvládá.

Do dnešního dne bylo v továrně v Novém Městě nad Metují vyrobeno přes 13 milionů hodinek, včetně několika ikonických modelů. Ty nejznámější se dodnes vyrábí, samozřejmě v moderní podobě, která odpovídá požadavkům současných zákazníků. Fakt, že se podařilo výrobu náramkových hodinek v České republice udržet do dnešních dnů, považují odborníci za malý zázrak. Vždyť výroba mechanických hodinek s vlastním strojkem je dnes doménou velkých ekonomik nebo tradičních specializovaných producentů, jako je Švýcarsko či Japonsko. O to, že se dnes řadíme do této vybrané společnosti, se zasloužil národní podnik ELTON, dnes ryze česká firma ELTON hodinářská, a.s., která je jeho nástupcem a jediným nositelem sedm desítek let trvající tradice výroby českých náramkových hodinek.

PRIM Diplomat.

Současná výroba navazuje na bohatou historickou tradici, rozvinula ji a obohatila o zcela nové přístupy ve vztahu k zákazníkovi. Společnost ELTON hodinářská, jejíž manufaktura stále sídlí a vyrábí v Novém Městě nad Metují, se dnes zaměřuje zejména na mechanické hodinky vyrobené na zakázku, přímo dle individuálních přání každého zákazníka.

PRIM Pavouk.

Mezi ikonické modely zde vyrobené patří například Orlík, Diplomat nebo Pavouk. Ten je dnes výrobně nejnáročnějším modelem, pro který je charakteristické specificky tvarované pouzdro i typický reliéfní číselník. Na začátku tohoto roku se dočkal „faceliftu“ a nového modernějšího designu. Je ideálním dárkem pro náročné muže, kteří chtějí zaujmout a zároveň ukázat, že mají dobrý vkus a cit pro detail. Osazený je samozřejmě in-house mechanickým strojkem vlastní konstrukce. Na přípravě svých modelů spolupracuje společnost také s renomovanými designéry. Příkladem úspěšné spolupráce jsou moderní společenské hodinky PRIM Republika. Pouzdro hodinek je dílem Studia Olgoj Chorchoj, číselník navrhl Jiří Karásek.

PRIM Republika.

Pokud s primkami začínáte nebo z nějakého důvodu dáváte přednost quartzovým/bateriovým hodinkám, zaujmou vás moderní minimalistické modely osazené švýcarským bateriovým strojkem. Pro pány je tu třeba odolný model PILOT, dámy zase okouzlí elegantní řada Linea Esence, případně novinka PRIM MUCHA MYSTERY, inspirovaná dílem našeho slavného secesního malíře a grafika. A pro milovníky hodinek, kteří touží po mechanice, ale jejich prioritou není in-house strojek, jsou ideální hodinky PRIM Linea Automatic. Tiká v nich kvalitní švýcarský mechanický strojek a jejich velkou předností je nadčasový design, který se hodí pro každou příležitost.

Více informací o jediné české manufaktuře, která vyrábí náramkové hodinky PRIM, se dozvíte na www.prim.cz.

5 důvodů, proč nosit hodinky (a proč si koupit nové)

Komentáře