Ve čtvrtek obletěla svět informace, že Čína poprvé od propuknutí smrtící pandemie koronaviru, neeviduje žádného nového pacienta s nákazou. Pro spoustu lidí znamenala tato zpráva obrovskou naději, že i v evropských zemích se podaří za nějakou dobu dostat šíření viru pod kontrolu. Nejmenovaný lékař z Wu-chanu se ale s takovou informací neztotožňuje, naopak ji vyvrací.

Čína se potýká s pandemií koronaviru už od 1.prosince 2019. Za tu dobu se nakazilo přes 80 tisíc lidí a přes tři tisíce osob nákaze podlehlo. K této smutné bilanci už ode dneška neměli přibývat další nakažení. Čína se v posledních dnech mimo jiné také pochlubila vysokým počtem vyléčených pacientů… To by ale nesměla být Čína, aby v tom nebyl háček.

Lékař z Wu-chanu, jenž rozhoduje mimo jiné o tom, kdy bude vyléčený pacient moci opustit nemocnici, uvedl japonské agentuře Kjódó, že minulý týden byla propuštěna na příkaz epidemiologického úřadu z karantény spousta ještě nevyléčených pacientů. K hromadnému propouštění mělo dojít krátce před tím, než tamní nemocnici navštívil prezident Si Ťin-pching. Lékař, který nechtěl být jmenován navíc uvedl, že došlo k přerušení testování nových osob a údajům čínské vlády „se nedá věřit“. Podle něho je počet pacientů záměrně snižován, aby „byl zdůrazněn úspěch Siovy vlády v boji s epidemií.“

FOTO: Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru

Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - 28china-briefing12-promo-videoSixteenByNineJumbo1600-v3Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - virus_reutersMomentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - yrdBKEqMomentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - koronavirusMomentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - koronavirus
Další fotky
Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - koronavirus

Lékař se zároveň obává toho, že když se budou nadále zatajovat informace o nakažených, propukne v brzké době další epidemie. Čínská národní zdravotní komise uvedla, že v provincii Chu-pej, jejíž je Wu-chan metropolí, bylo z nemocnic propuštěno 58 tisíc lidí, kteří se vyléčili z nemoci COVID-19. Dá se ale této informaci věřit?

Komentáře