Pandemie koronaviru po sobě zanechala v Číně více jak 3 tisíce obětí a přes 80 tisíc nakažených. Evropské epicentrum nákazy Itálie dokonce nejpostiženější region Číny Chu-pej ve smutné statistice předehnala. Koronavirus si nejen nekompromisně vybírá oběti, ale také pacientům způsobuje obrovské potíže. Na sociálních sítích se objevila řada videí, na kterých jsou zachyceni trpící pacienti. 

O koronaviru, který způsobuje nemoc Covid-19, už vědci vědí celkem dost informací. Virus zasahuje především plíce, poškodí v mnoha případech i srdeční svalovinu, na které může probíhat nekróza. Mohou postupně odumírat buňky, tkáně a zmenšovat se slezina. Pacientům se špatně dýchá a u některých dochází k napojení na mimotělní oběh, který se mnohdy stává jedinou možností, jak pacienta udržet při životě.

Některá videa, která kolují po sociálních sítích, vypadají opravdu děsivě. Na jednom z nich, které vám ukážeme, se muž na lehátku svíjí ve velkých křečích, bolestech a horečkách. Upozorňujeme, že na záběry by se neměli dívat lidé slabší povahy a děti.

FOTO: Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru

Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - 28china-briefing12-promo-videoSixteenByNineJumbo1600-v3Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - virus_reutersMomentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - yrdBKEqMomentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - koronavirusMomentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - koronavirus
Další fotky
Momentky z Wu-chanu, rodiště koronaviru - koronavirus

V Česku je momentálně v kritickém stavu jeden člověk, který je napojen na mimotělní oběh. Další dva pacienti ve vážném stavu jsou momentálně mimo ohrožení života. Nakažených ale každým dnem rapidně narůstá. Jen za čtvrtek přibylo 134 nově infikovaných.

Komentáře