Přijďte se podívat na obrazy Martina Horáka do pražské Galerie 1. Najdete ji ve Štěpánské 47 a výstava trvá do 28. července.

Malíř Martin Horák se narodil v Praze a studoval polygrafickou školu v Praze – Petrovicích. Žije a tvoří v obci Ondřejov u Prahy, která je známá zejména svou hvězdárnou. Svými sugestivními, spontánními, mnohdy záměrně přehnanými obrazy nás nechává nahlédnout do svého vnitřního světa a ukazuje nám, jak vidí svět vnější.

Přirozenost člověka a volnost jeho ducha v jeho tvorbě převyšují tradiční společenské představy, matoucí masky a role. Martin Horák otevírá prostor náhodě, nesleduje žádný směr. Někdo jeho dílo přirovná k Street artu jiný k Art brutu.

V současnosti je hlavním problémem lidstva přelidnění planety. Už teď je obtížné uživit, zaopatřit a vybavit užitečnou kvalifikací 7,5 miliardy lidí. Rozvojové země nejsou schopné zastavit nebo regulovat porodnost, chybí jim orná půda, pitná voda a přiměřené vzdělání.

Tyto aspekty ovlivňují zaměření a naléhavost výrazu nové generace soudobých umělců včetně jejich obav z budoucnosti. Tito umělci burcují lidstvo před přehnanými optimistickými představami o budoucnosti této planety.

Více o Galerii 1 najdete ZDE.

Komentáře