Farrokh Bulsara (ano, to je jeho pravé jméno) během svého krátkého života prožil věci, které by v klidu stačily na několik filmových scénářů. V tom posledním ale pár pikantních momentů schází!

Po týdnu, co snímek o legendární skupině Queen se zaostřením na život mnohotvárného Freedieho Mercuryho běží v českých kinech, se jeho hodnocení na portálu ČSFD vyšplhalo na neuvěřitelných 94 % (stal se tak zatím třetím nejoblíbenějším filmem hned za Forrestem Gumpem a Vykoupení z věznice Shawshank). Pár peprných momentů ve filmu ale „chybí“.

FOTO: Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí

Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí - 16ac1f14c4876799e96da7c49b5b90b2-640×360Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí - 1ecf9e83b38b5d9192f7674e2b11f5e0Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí - michael-jackson_188798_1Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí - tumblr_lhv8uf6imr1qzfl2oo1_500Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí - Mercury, Freddie
Další fotky
Legendární Freddie a vzpomínky na momenty, které v novém filmu chybí - diana-papps

Párty v gay klubu s princeznou Dianou

Na jedné z nejznámějších, ale pravdivých legend se podílelo hned několik ve své době extrémně známých celebrit. V osmdesátých letech se Freddie totiž přátelil s paparazzi asi nejvíce pronásledovanou osobou této pestrobarevné dekády – princeznou Dianou.

Royal Vauxhall Tavern – známý londýnský gay klub.

Po večerním posezení s komikem Kennym Everettem a herečkou Cleo Rocos u láhve šampaňského a sledování tehdy oblíbené televizní série The Golden Girls, měla trojice (bez princezny) naplánovanou návštěvu slavného gay klubu Royal Vauxhall Tavern.

Diana prý zrovna byla ve svém „rozdivočelém, zlobivém režimu“ a prostě trvala na tom, že na divokou noc vyrazí s nimi. Na rozdíl od ostatních byl Freddie hned pro a okamžitě se pustil do přetvoření královské členky k nepoznání. Maskáčová bunda, tmavé brýle a kšiltovka – to byl Diany „drag“ kostým na večer. A že byl úspěšný! V klubu ji totiž nakonec nikdo nepoznal.

Slovní rvačka se Sidem Viciousem

Tyhle dvě skupiny (Queen a Sex Pistols) měla pod záštitou stejná nahrávací společnost Wessex Sound Studios – a právě tam na sebe dvě silné osobnosti jednou narazily.

Sid Vicious byl podle slov Rogera Taylora regulérní „debil“.

Sid si neodpustil štiplavou poznámku: „Tak co, už se ti povedlo představit balet masám?“ Freddie se prý zvednul se slovy „Nejsi ty náhodou ten Stanley Feroucious (v překladu něco jako: Stanislav Zuřivý – narážka na jeho pseudonym) nebo ňák tak?“ a vzal ho za límec a vyhodil ze dveří.

Jacksonova lama

Freddie byl dlouholetým obdivovatelem Michaela Jacksona (ještě za jeho mladičkých časů v Jackson 5) a tak se v roce 1983 dohodli na společném albu duetů. Úžasný nápad! Ale Freddie v nahrávacím studiu narazil na jeden pro něj nepřekonatelný problém. Jacksonovu lamu.

No ano, čtete správně. Michael Jackson vlastnil bílou lamu Louie a nezdráhal se ji brát rovnou do studia. A tak byl očekávanému albu konec.

Ani Jackson nechoval k Freddiemu vřelé sympatie. Vadila mu Mercuryho závislost na kokainu, který neváhal šňupat rovnou v Jacksonově obýváku.

Na ramenech Dartha Wadera

V hitu z roku 1978 „Bicycle Race“ Mercury zpívá o dvou průlomových snímcích, jež hýbaly tehdejším filmovým světem: „Jaws was never my scene“ a „And I don’t like Star Wars“ (narážka na Čelisti a Hvězdné války).

Rockové legendy a jejich auta. Díl první

I když zmínku o filmu George Lucase si „vyžehlil“ dnes již legendární scénou při koncertě roku 1980 v Houston’s Summit Center. Freddie tehdy „vkráčel“ (ale ne na vlastních nohou) před davy usazen na ramanech Dartha Wadera.

Z onoho momentu vznikla ikonická fotografie s Freddieho typickým gestem – zaťatou pěstí ve vzduchu a tričkem s nápisem Flash.

Tomáš Ospalý

Komentáře