Dobře načasovaný a zcela nečekaný zvrat je pravděpodobně tou nejlepší cestou, jak se zavděčit i těm náročnějším filmovým divákům. Jak už jste se možná sami někdy přesvědčili, ne každý takový přichází úplně z čista jasna.

Filmoví tvůrci si občas prostě nemůžou pomoct a pro vnímavější část publika zanechají jednu nebo dvě dobře ukryté indicie, které mohou vést k rozuzlení celé zápletky ještě předtím, než k ní vůbec dojde na plátně. Sami možná budete překvapeni, v kolika vašich oblíbených filmech se takový moment nachází.

FOTO: 8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět

8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - fight-club8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - 39922008 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - XCB0cbs8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - MV5BNjBjOGU3MWUtOGVhZS00ZmE4LWFhMTQtMjZhNDAyZjM1NmJmL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNDAxOTExNTM@._V1_8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - 2674938-7
Další fotky
8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - 2674920-18 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - Scar8 nečekaných filmových zvratů, o kterých nám tvůrci dali předem nenápadně vědět - po-dannyho-partacich-bude-mit-svou-zenskou-verzi-i-21-jump-street
Valná většina tvůrců dělá vše pro to, aby tyto stěžejní dějové zvraty zůstaly co nejlépe skryty už během produkce filmu. Za vše mluví legendární moment, kdy se Luke Skywalker ve „Star Wars V: Impérium vrací úder“ dozví, že Darth Vader je jeho otcem. Natáčení této scény bylo přísně tajné a zůčastnili se ho jen hlavní aktéři, George Lucas a malá hrstka dalších vyvolených. Zbytek byl přesvědčen o tom, že scénář se bude ubírat jiným směrem. Lucas dokonce vymyslel a nechat natočit jinou scénu, aby vše dávalo smysl. Při premiéře to pak bylo pro většinu zúčastněných naprosto neuvěřitelné překvapení a tento moment se bezesporu zapsal do dějin kinematografie.
Jak jsme již zmínili, existují ale i tvůrci, kteří dají divákům možnost vyvodit si rozluzlení filmu třeba už na jeho samém začátku. Samozřejmě naprostá většina lidí nemá šanci tyto malé detaily postřehnout a i skalní fanoušci je většinou objevují až po několikátém zhlédnutí. V naší galerii se můžete podívat na 8 momentů, kdy tvůrci prozradily nečekané zvraty v našich oblíbených filmech.
Michal Švehla

Komentáře