Některé boty jsou krásné, mistrně vytvořené a mělo by se s nimi zacházet jako s uměním. Pak jsou boty, které jsou čistě praktické, pohodlné a usnadňují nám život. Ale existují i boty, které, bůh ví proč, někdo stále vyrábí, a především jsou stále kupovány.

Ne, nebude to další z článků, který bude zakazovat outdorové boty, tenisky nebo sandály do města. To nemá smysl, protože do hor stejně nikdo nepoleze v rámovkách a bílé adidasky jsou bez debat nejlepší módní (znovu)objev posledních let.

Exotické kůže

Ano, je sice skvělé chodit po světě s vědomím, že jste utratili cenu auta za pár bot z krokodýla, ještěrky nebo podobného tvora, ale neexistuje jediný důvod a ospravedlnění zdravé mysli, který by vysvětloval muže v těchto botách. A když jsou ještě ke všemu lakované, looku veksláka z konce minulého století už nechybí nic. Možná si k nim vezměte džíny a polo s velkým logem kočky ve skoku.

Kovbojské boty

Koňaři vědí, že jezdit ve vysokých kožených holínkách má svůj význam. Věděli to i kovbojové a vysoké boty nosili, aby je neuštkl had nebo nemuseli řešit bolestivé kameny. Proč ale vymydlení chlapci z města nosí kovbojské boty s prošíváním a přezkami je záhada mezi internetem a zemí. V Pelíšcích to bylo cool, ale dneska máme mnohem lepší možnosti. Pokud je to kvůli výšce, klobouk udělá mnohem větší službu. (Jediná výjimka jsou ty z kolekcí Versace 14‘– viz. Poznámka o botách jako uměleckém díle.)

 

Hranatá špička

No prostě ne. Když je široká, bota vypadá jako noha kačera Donalda. Když je úzká, nepříjemně připomíná kolotočáře a frajery z přelomu století.

Lacinost nadevše

Dobře, ne každý má oko na to, co působí a nepůsobí lacině a s tím nejde nic moc dělat, ale! Denimové tenisky, ještě hůře s nějakým vzorem, budou u většiny outfitů vypadat spíše komicky, než dobře. To samé platí u fejkově se tvářících monogramových bot od „věhlasných“ značek. Opatrně s tím.

Komentáře