Film František (Francesco) režírovaný Evgenyem Afineevskym, režisérem a producentem nominovaným na cenu Oscar, nabídne nebývalý přístup k Jeho Svatosti papeži Františkovi a intimní pohled na světového vůdce, který přistupuje ke složitým tématům s obrovskou pokorou, moudrostí a štědrostí vůči všem ostatním. Film, který bude mít premiéru 5. dubna ve 21:00 na kanálech Discovery Channel a TLC a následně bude uveden v několika reprízách, zároveň zkoumá, jaké kroky by lidé mohli podniknout k tomu, aby vedli lepší způsob života v jednadvacátém století.

Tento celovečerní dokumentární film pojednává o problémech, jako jsou změna klimatu, migrace a uprchlíci, posílení postavení žen, sexuální zneužívání, LGBTQ, pandemie a mnoho dalších často diskutovaných témat dnešní doby. Dokument vezme diváky na cestu okolo světa, aby poukázal na neuvěřitelnou empatii papeže Františka, který i nadále inspiruje mnohé z nás k víře a naději během mimořádných životních okamžiků.

„Velmi si vážíme možnosti participovat na tak inspirativním projektu. S režisérem Evgenyem Afineevskym je to naše již druhá spolupráce. Jsme hrdí, že se film s celosvětovým významem a dosahem z velké části vyráběl v našem studiu v Praze na Barrandově,“ uvedl Tomáš Srovnal z postprodukčního studia PFX, které se věnuje filmovým, dokumentárním, televizním, animovaným a reklamním projektům.

Kromě bezprecedentního přístupu k papeži Františkovi se ve filmu objevují rozhovory s těmi, kteří byli součástí jeho cesty, včetně jeho synovce Josého Ignacia Bergoglia, Jeho Svatosti emeritního papeže Benedikta XVI., aktivisty za oběti sexuálního zneužívání Juana Carlose Cruze, který byl sám obětí, a sestry Normy Pimentel, obhájkyně uprchlíků. František (Francesco) kreslí portrét muže, který zasvětil svůj život propojování lidí a budování prosperující globální komunity.

Komentáře