Co mají společného Michael Corleone a Vít Superguru Bárta? Minimálně oblibu v kravatových šálách. Více se o VB zmiňovat nebudu, protože to určitě brigádníci VV na noční směně monitorují.

Kravatová šála nebo kravatový šátek se označuje jako ascot tie. To je odvozeno od známého závodiště v Ascotu v Anglii, kde pánové ke svým žaketům nosili právě tento typ ozdoby krku. Nicméně klasický ascot tie je z poměrně silného hedvábí, což není moc příjemné na nošení přímo na krku. Takže vznikla jakási odnož, označovaná v britské angličtině jako day cravat. Jemnější, příjemnější na nošení a s bezpočtem vzorů. A to je to, co má Michael Corleone na přebalu DVD k druhému dílu Kmotra. Day cravat se nosí tak, že oba konce jsou pod košilí, což hezky zakryje krk a navíc to udělá celkem dobrou parádu.

Stejně jako u klasické kravaty platí, že můžete kombinovat s kapesníkem. Ale prosím, nikdy ne stejného vzoru. Askot je dobrým doplňkem k méně formálnímu obleku na denní nošení, určitě nepatří na slavnostní události. Ostatně, to už věděli i hipíci v šedesátých letech ve Velké Británii, kteří si ascot oblíbili. Uvázat ho není těžké.

Jak na šálu stylově

Komentáře