Chcete vědět, jaká teď frčí barva obleku? Jednoznačně modrá. A nejen nudná tmavě modrá (navy), ale pořádně sytá modrá. Aspoň podle toho, co jsem viděl minulý týden v Itálii.

Také většina volnočasových sak (a teď nemyslím klasické blazery) byla ve Florencii modré barvy. Vlastně se není čemu divit. Modrá se prostě dobře kombinuje. Mimochodem, všimněte si krátkých kalhot na obrázku. To je jednoznačně trend. Nicméně musíte mít úzké kalhoty. Pokud máte klasický střih, tak to vypadá velmi divně.

brown-shoes-blue-suit-60508-12

Na léto je dobrý i antracitový oblek. Čemu bych se však vyhnul, to je jakákoli světlá varianta konfekčního obleku. Slunné počasí k tomu svádí, ale obecně na světlých barvách jsou více vidět nedokonalosti respektive to, že vám oblek někde nesedí. Při výběru na to pamatujte nebo si ho nechte ušít na míru.

Jakub Lohniský

P.S. Včera jsem koukal na záznam přenosu z jednání Poslanecké sněmovny a strašně rád bych udělal s klukama módní přehlídku. Vyhoďte už sakra tmavě šedý oblek s proužkem. To frčelo před 5 lety. A podívejte se do zrcadla. Třeba konkrétně Vy, pane premiére. Očividně jste trošku otekl a sako sotva dopnete. Oblek Vám je malý, po zapnutí se Vám deformuje. Reprezentujete nejen sebe…

8 praktických rad k oblekům

Komentáře