Nejeden filmový znalec při pohledu na výčet nedávných snímků, ve kterých se objevuje Al Pacino, jeden z nejvýznamnějších amerických herců vůbec, musí zavrtět hlavou a popřemýšlet nad tím, proč se filmová ikona takového kalibru v poslední době upisuje průměrným, někdy až dokonce podprůměrným projektům.

V nedávném rozhovoru pro magazín GQ sám Al Pacino důvody vedoucí k účinkování v nevalně vyhlížejících filmech (Scorseseho Irishmana do tohoto výčtu samozřejmě nezahrnujeme) velice jasně vysvětlil. A ačkoliv se mnozí domnívají, že hlavním faktorem jsou peníze, pravda je tak trochu jinde.

Al Pacino jako Tony Montana nebo Christian Bale jako Patrick Bateman. 10 nejstylovějších záporáků filmového plátna

Al Pacino si dle svých vlastních slov přítomnost ve špatných filmech užívá, protože díky němu pak stojí alespoň za něco. „Víte co, myslím si, že se to přerodilo v takový zlozvyk, se kterým neumím přestat. V tomto ohledu ze mě stává tak trochu úchyl,“ vysvětloval herec v rozhovoru. „Čím dál tím víc chci dělat filmy, které nejsou tak dobré, ale díky mně můžou být lepší. Stala se z toho taková moje osobní výzva.“

„Nejdu do toho s vědomím, že se bude jednat o naprostý propadák. A někdy mi navíc nabídnou tolik peněz, že je velmi těžké odmítnout a o takových věcech vůbec přemýšlet. Nakonec si prostě řeknu, že beze mě ten film nebude stát za nic, ale právě to se můžu pokusit změnit. A to taky dělám,“ zakončil Al Pacino, kterého od 27. listopadu můžete vidět na českém Netflixu v dlouho očekávaném snímku Irishman režiséra Martina Scorseseho.

Michal Švehla

Mladý Batman nebo inspirace De Nirovým Taxikářem. Podívejte se, jaké easter eggy nám připravil film Joker

Komentáře