Jakmile člověk překročí hranice školství, najednou mu dojde, že léto nekončí prvního září, ale pokračuje tak dlouho, dokud je venku dobré počasí a ve lněné košili není zima.

Parfém dokáže naprosto proměnit náladu člověka a čich, jako jeden ze smyslů, dokáže vyprovokovat správné emoce. Protože může být těžké vybrat parfém podle textu, představte si styl mužů, kteří by jej pravděpodobně nosili a hned vám bude jasné, co je to pravé pro vás.

Acqua di Parma Blue Mediterraneo Bergamotto di Calabria – Prodává Ingredients

Nic nesedí k italskému pobřeží tolik, jako vůně citronů, bergamotu, cedru a vetiveru. Acqua di Parma dělá pravděpodobně jedny z nejvybranějších parfémů na planetě a Blue Mediterraneo je kousek, který by měl vlastnit každý muž. Má neuvěřitelnou výdrž, při prvním použití je až skoro jiskřící, oslnivá v dobrém slova smyslu a postupem času se promění v hlubší a klidnější. Přesto nepřichází o svěžest.

Kdo by ho nosil? Dickie Greenleaf (Jude Law) ve filmu Talentovaný pan Ripley.

BYREDO Gypsy Water – Prodává Ingredients

Dovolená a léto není pro každého synonymem pláže a horka. Pokud jste spíše na chození po horách a lesích, nespoutanost a volnost letních měsíců, vyzkoušejte Gypsy Water. Bergamot a citron se postarají o ten osvěžující výboj, ale poté přechází díky jalovci, borovici, pepři a ambře do sofistikované roviny.

Kdo by ho nosil? Drogo (Jason Momoa) v Game of Thrones.

Hermés Eau d’Orange Verte – prodává Sephora

Naprostá klasika od značky Hermés je na trhu už od roku 1979 a oprávněně patří k nejprodávanějším pánským kolínským. Vůně je to přímo citrusová bez větších přídavků něčeho jiného. Pomeranč, pomerančový květ, mandarinka, citron a malé množství máty. Můžete zde cítit i dubový mech, pačuli nebo černý rybíz.

Kdo by ho nosil? 

Tom Ford Neroli Portofino – Prodává parfumerie Douglas

V pomyslné koruně Toma Forda by byla spousta drahých kamenů, ale Neroli Portofino by byl bezpochyby ten hlavní klenot. Už od svého uvedení na trh patří k nejlepším vůním k dostání a je synonymem letního parfému.

Jako všechno od Toma Forda jde o velmi dobře promyšlenou a precizní záležitost. Citron, pomerančovník a ambra jsou dlouhotrvající kombinace, která s postupujícími hodinami dne vytváří jen lepší a lepší dojem.

Kdo by ho nosil? Tom Ford. A všichni chceme být jako Tom Ford. 

Trussardi Riflesso – prodává vybraná síť parfumerií 

Pro značku Trussardi je parfém novinkou, která má potenciál být klasika. Sofistikovaná, elegantní, sexy, mužná a přitom svěží a orientální. Nejvýraznější tóny patří grapefruitu, zelenému jablku, levanduli, kůži a vetiveru.

Kdo by ho nosil? Lawrence z Arábie (Peter O’Toole)

Komentáře