Ještě předtím, než kompletně zavrhneme fotbalový dres jako něco nevhodného na každodenní nošení, zvažme dva hlavní argumenty. Sportovní oděv sice není vhodný do divadla, ale nemá smysl předstírat, že po ulicích lidi ve sportovním už stejně nechodí.

Hlavní argument pro nošení fotbalového dresu je pohodlí. Jeho střih a materiál byl navržen a vytvořen tak, aby člověku nabízel nejen skvělou možnost pohybu, ale i vzdušnost a pomoc při pocení. Druhý argument je Tom Ford. Jakmile Tom „největší světový expert na styl“ Ford navrhne dres a ten si potom oblékne Jay-Z, je naprosto v pořádku to zkusit taky.

Jakmile je v létě venku přes 30 stupňů, je těžké obléknout si něco, v čem vám bude dobře a bude to vykazovat svérázný módní postoj. Chcete-li jej nosit, noste jej správně.

Nebuďte falešný fotbalový fanda

Každý pozná, že nejste skutečný fotbalový fanda. To z člověka vyzařuje. Nicméně nikdo neřekl, že musíte obléknout dres skutečného klubu. Značky po celém světě produkují své vlastní verze dresů – od vyšších jako Rodarte nebo právě Tom, až po více streetwear značky jako třeba Supreme. Cíl je najít něco, co na vás bude vypadat dobře.

K 15. výročí značky Wood Wood vzniká nová kolaborace s Adidas. V rámci nové kolekce bude dostupný i fotbalový dres a to od 12. srpna na e-shopu značky.

Osvojte uvolněnost

Ke dresu nemůžete v čemkoliv formálním a sem počítáme i chinos. To nebude fungovat. Džíny nebo džínové šortky v kombinaci s nejbělejšími sneakers jaké máte. Tak bude jasné, že jde o promyšlený módní outfit. Jakmile si obujete Nike, které máte na běhání, nebude jasné, jestli jdete z posilovny nebo jen tak.

Alexander Skarsgard

Stará škola

Většina fotbalových klubů na své dresy musí dávat loga partnerů a sponzorů. A přesně tomu se chceme vyhnout. Nejdete na zápas a rozhodně nechcete vypadat jako fanoušek, který jen čeká na ostatní ze skupiny. Nicméně na internetu najdete tisíce vintage kousků (a nemusí být vintage, jen se tak tváří), které ještě zachovávají původní vzhled.

 

Komentáře