Yves Saint Laurent řekl, že móda se mění, ale styl je věčný. Tato krátká, magická formule dává smysl, ovšem problém je v tom, že pro mnoho lidí ospravedlňuje zůstávání v jedné linii bez osobní módní evoluce.

Styl rozhodně neznamená nosit celý život jeden druh oděvu. Stejně jako být módní neznamená nosit věci rovnou z mola. Styl je životní postoj a schopnost člověka vytvořit si osobní estetiku, která zůstává neměnná. Přesto nezávisí na variacích samotných prvků. Abyste nezůstali zmražení v jedné fázi, držte se následujících tipů.

Zkoušejte nový denim

Výběr džínů je náročná záležitosti. Může trvat roky, než najdete ty, které vám opravdu vyhovují. Potom se může zdát jako logické řešení pořídit si jich desítky a jen se budete starat, aby vám v posilovně příliš nenarostla stehna. To je ale nudné, nezábavné a zdrcující pro světovou ekonomiku. Zkuste každý rok najít jeden nový druh džínů. Ať po straně střihu, odstínu a podobně. Pokud nosíte celý život rovné, třeba se připravujete o mnohem lepší look odmítáním skinny. Kdo ví, třeba v nich budete vypadat lépe.

Jeden střih, spousta druhů odstínů, stupně oodření, detailů. Můžete obléknou roztrhané jen málo nebo hodně, zkusit delší s ohrnutím nebo střižené nad kotníky. Variant je spousta a setrvat u jedné je chyba.

Jeden střih, spousta druhů odstínů, stupně oodření, detailů. Můžete obléknou roztrhané jen málo nebo hodně, zkusit delší s ohrnutím nebo střižené nad kotníky. Variant je spousta a setrvat u jedné je chyba.

Likvidujte

Máte v šatníku tu jednu bundu (mikinu, svetr, pár bot…), kterou nosíte už od vysoké a připadá vám ikonická? Jako osobní artefakt a nedílná součást duše, která na vás vypadá skvěle? Upřímně, pravděpodobně tak skvěle nevypadá a nikdo vám to nechce říct. Colombovské baloňáky a Princovská fialová saka jsou super do té, dokud vypadají nově. Zbavte se všeho, co už má za sebou svůj prime a upgradujte na novější verzi.

Mějte uniformu, ale…!

Tom Ford sice vypadá pořád stejně, ale každému je jasné, že nemá jen jeden oblek. To je výhoda osobní uniformy. Když ale dokola točíte pět triček s potiskem nebo dvě saka, je to něco jiného. Zbavte se čehokoliv předvídatelného a pokud chcete mít uniformu, klíč je v minimalismu a nenápadnosti designu.

„A změň si účes…!“

Je jen pár lidí, kteří si mohou dovolit nosit stejný účes celý život. Mezi prvními je Alžběta II. Pokud tedy nechcete působit stejným dojmem, čas od času nechte kadeřníka udělat něco jinak. Na vlasy nemusíte úzkostlivě dbát, když stejně za měsíc dorostou. Stejně tak, proč si nenechat zkusit narůst strniště nebo knír (za předpokladu, že vám rostou rovnoměrně a nedostanete ten adolescentní look). To samé platí u parfému, protože idea toho, že muž by měl jeden ikonický parfém je největší lež. Můžete ho používat nejčastěji, ale občas ty karty trochu promíchejte.

 

Komentáře