I přesto, že bychom tak měli činit každý den v roce, Den matek je zvláštní příležitost, kdy můžete alespoň částečně vynahradit všechny ty bezesné noci a vrásky, které jste matce způsobil během puberty.

Správný dárek, kterým ukážete, že si své matky vážíte, není jednoduchá záležitost a i když čokoládová bonboniéra možná stačila před dvaceti lety, dneska si musíte dát mnohem více práce. Nejlepší situace samozřejmě je poslat matku třeba na dovolenou, ale to asi nebude dělat každý. Při výběru berte v potaz především to, jaký život vede, co dělá nebo co ji zajímá. To ostatně platí u dárků pro všechny. Punkovou barmanku neuctíte šátkem od Hermés a na druhou stranu, profesorka francouzské literatury asi nebude u vytržení z kolekce LP Black Sabath.

Když za sebe nerada utrácí…

Nikdy samozřejmě nešlápnete vedle s nějakým hezkým kouskem kosmetiky, který by si třeba sama nekoupila. Do parfémů a dárkových sad s nimi se pouštějte ve chvíli, kdy znáte vkus obdarované. Existuje velice málo univerzálních parfémů, které voní každému. (Pro Tip: Nenápadně zjistit, jaký parfém má obdarovaná ráda, na internetu si zjistit složení esencí a pak vybrat něco s podobnými hlavními složkami. To je prosím vybírání parfémů level Master.)

Pokud potřebuje relaxovat…

Můžete zapojit fantazii a vytvořit vlastní dárkový box. Ať už bude obsahovat šampaňské, knihu a svíčku nebo tequilu, CD Rolling Stones a doutníky, znáte svou matku nejlépe, řiďte se roky zkušeností.

Když si zaslouží něco extra…

Každá matka si zaslouží něco extra pořád, ale pokud měla životní jubileum, vystrojila vám svatbu nebo se každý den stará o novorozené vnouče, zaslouží si trochu významnější dárek, než jen čokoládu a parfém.

 

Naprostou samozřejmostí, kterou je dobré připomenout, jsou samozřejmě květiny a třeba pozvání na večeři. Protože duh?! Den matek připadá na 14. května tak si raději pospěšte.

Komentáře